‘Türkiye, Avrupa’ya örnek oluyor’

‘Türkiye, Avrupa’ya örnek oluyor’

Adana İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer, son 15 yılda Türkiye’nin Acil Sağlık Hizmetlerinde geldiği noktanın Avrupa’yı bile gıptayla seyrettirecek duruma getirdiğini söyledi. Hastaların sağlık kuruluşlarına nakil işlemlerinde 7 /24 görev başında hayati bir görev üstlenen 112 Acil Servis Hizmetleri’nin 25’inci yaşı bir haftaya yayılan ve toplumda farkındalık oluşturmaya yönelik çeşitli etkinliklerle kutlandı. 112 Acil Servis Hizmetleri’nin 25’inci yaşı kapanış toplantısı ise yine Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya, Adana İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer, Hastane Başhekimi Doç. Dr. Koray Daş, etkinliğe destek veren paydaş kurumların yöneticileri, acil servis ve hastane çalışanları katıldı. Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korosu’nun müzik dinletisiyle devam eden etkinlikte, İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer, toplantının kapanış konuşmasını yaptı.

Hastane öncesi acil sağlık hizmetlerinin büyük öneme sahip olduğuna ve en önemli unsurlarından birinin de ambulans hizmetleri olduğuna dikkati çeken Özer, “Acil sağlık sistemlerini geliştirme ve uygulamaya başarıyla devam eden ülkeler, insan hayatına saygı göstermekte ve gelişmişlik yolunda önemli adımlar atmaktadırlar ve ülkemizde bu hizmet farklı duruşu ile birlikte son 15 senede yaşanan süreçte Türkiye’de Acil Sağlık Hizmetlerinin geldiği nokta Avrupa’yı bile gıptayla seyrettirecek duruma gelmiştir.’’ dedi. Adana’da kurulan 112 Acil Servis Hizmetleri’nin yıllar içerisinde elde ettiği başarıyı, kat ettiği yolları ve tarihçesini de anlatan Özer, istatistiki verilere de değindi. Özer, 2019 yılı itibariyle 112 Acil Servis Hizmetleri’nin, Adana’da 59 istasyon, 878 personeli, kara ambulansı, 4 sedyeli (çoklu) ambulans, kar paletli ambulans, yoğun bakım ve obez ambulansı, motorize, helikopter olmak üzere özel donanımlı toplam 96 ambulans ile fiziksel-tıbbi durum ve bölgenin coğrafi özelliğine bakmaksızın 7 gün 24 saat her türlü vakaya ulaşılabildiğini kaydetti.
                                          


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER