Bulut: Ceyhan'ın hastane çilesi son bulsun

Bulut: Ceyhan'ın hastane çilesi son bulsun

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Ceyhan’da yapımı 7 yıldır süren Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulundu.  Bu yıl açılacağı söylenen hastanenin inşaat halindeki alanını gezen Bulut, 250 yataklı hastanenin ihalesinin 2012 yılında yapıldığını belirterek, bitiş tarihi olarak da 2014 yılının verildiğini bildirdi. Yetkililerin, iktidar milletvekillerinin 2014 yılından itibaren her yıl inşaat alanına gelip, önümüzdeki yıl hastanenin hizmete açılacağını söylediğini belirten Bulut, hastane inşaatının Sağlık Bakanlığı tarafından TOKİ’den devralınarak 2017 yılında 500 günde tamamlanması şartı ile yeni bir şirkete verildiğini; şirketin de 2019 yılında bitireceğini taahhüt ettiğini kaydetti. Bulut, son olarak da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yine bir seçim arifesinde Ceyhan’a gelerek hastanenin hizmete açılacağının sözünü verdiğini hatırlattı.

‘Gelen söz verip gidiyor’

CHP’li Bulut “Hastanenin son durumuna baktığımızda bu yıl da bitecek gibi görünmüyor. Ceyhan’ın hastanesi adeta yılan hikayesine döndü. Gelenler söz verip gidiyor. Ne olacak bu nüfusu 160 bini geçen, mevcut hastanesi vatandaşın ihtiyaçlarına cevap vermeyen Ceyhan’ın sağlık ihtiyacını karşılayacak hastane yok.  Ceyhan bir an önce en temel insan hakkı olan sağlık ihtiyacının karşılanmasını istiyor. Ceyhanlılar verilen sözlerin tutulmasını istiyor” dedi. 

‘Adana icraata bakar’

Hastanenin bir an önce bitirilmesini isteyen Bulut, “Adana yatırımlarda, sanayide, tarımda geri kalmış durumda. İşsizlik had safhada.  Adana’nın ekonomik göstergeleri alarm veriyor. Adana ve Adanalılar 17 yıldır adeta merkezi hükümet tarafından cezalandırılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleriyle sesleniyorum: Adana lafa bakmaz, icraata bakar. Adana’ya yaptınız eziyeti bari Ceyhanlılara yapmayın. Konunun ve verilen sözlerin takipçisi olmaya devam edeceğim ” ifadelerini kullandı. 


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER