‘CESARETLE TÜM ZORLUKLARI AŞTIK’

‘CESARETLE TÜM ZORLUKLARI AŞTIK’

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı Prof.Dr. Sayın Metin Ergun, partisinin korku duvarlarını yıka yıka geldiğini ifade etti. İYİ Parti Adana İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Ergun, partisinin siyasetin denkleminde büyük bir yer kapladığını söyledi. Ergun, “İnanın en zor yeri aştık. Neydi o en zor yer? Genel Başkanımızı korkutma çabalarıydı. Genel Başkanımızın cesareti ve azmi, bu çabaları boşa çıkardı. Sizin cesaretinizle Genel Başkanımızın cesareti birleşince tüm zorluklar aşıldı. Partimizi kurdurmak istemediler. Seçime dahil etmek istemediler. Genel Başkanımız ve sizlerin cesareti tüm Anadolu’ya, tüm Türkiye’ye yayılmaya başladı. Bizim nihai hedefimiz bütün kurum ve kuralları ile yerleşen bir demokrasi ve üreten bir Türkiye’dir.” dedi.

‘EYT meselesi toplumsal bir sorundur’
 
Programı kapsamında Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde Emeklilikte Yaşa Takılan (EYT) vatandaşlarla bir araya gelen Metin Ergun, EYT’lilere yönelik şunları söyledi: “Sizden alınan hakların tekrar iade edilmesi ve bu yolda sesinizi duyurmak için büyük fedakarlıklar içerisinde çaba gösteriyorsunuz. Tüm Türkiye’ye örnek olacak şekilde en ufak bir olumsuzluğa yol açmadan, demokratik yollar içerisinde hak nasıl aranır bunu herkese gösterdiniz. EYT meselesi artık toplumsal bir sorun ve kanayan bir yara haline dönüşmüştür. Bu sorunun acilen giderilmesi gerekir. Bu sorunun oluşmasına sebep olan, siyaset kurumudur. Bu sorunu ortadan kaldıracak olan da siyaset kurumudur. Biz İYİ Parti olarak, başından beri bu meselenin bir insan hakları ihlali ve hak gaspı olduğunu ifade ettik. Çözüm yolları sunduk. Kanun teklifi verildi, ilgili bakanlığa yazılı soru önergeleri sunduk, meclis araştırma önergesi verdik. Kanun teklifimiz gündeme alınmadı. Yazılı soru önergelerimize cevap verilmedi. Araştırma önergemiz ret edildi.” Ergun’a programında  İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu ve partililer eşlik etti. 
 
 


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER