CHP’den 2 günde 13 ilçeye ziyaret

CHP’den 2 günde 13 ilçeye ziyaret

CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, Adana milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer, Müzeyyen Şevkin ve Burhanettin Bulut, iki günde 13 ilçe örgütünü ziyaret etti.

Kongrelerde seçilen ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Çelebi ve milletvekilleri, 28-29 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek büyük kurultayın ardından CHP’nin iktidara yürüyeceğini belirterek, “31 Mart seçimlerinde ‘Martın Sonu Bahar’ demiştik. Millet İttifakı bileşenleri, demokrasi güçleri ve halkımızın desteğiyle Türkiye’ye bahar geldi.  Şimdi de ‘Martın Sonu Genel İktidar’ diyoruz” dedi. 


Siyasal iktidarın Türkiye’yi yönetemez hale geldiğine dikkati çeken Çelebi ve Adana milletvekilleri, ekonomiden dış politikaya, sağlıktan, kültür sanata ülkenin her alanda adeta çöktüğünü vurguladı. 31 Mart’ta gerçekleştirilen yerel seçimlerin bir kırılma noktası olduğunun altını çizen Çelebi ve milletvekilleri, halkın yerel seçimlerde değişim arzusunu ortaya koyduğunu kaydetti. 
CHP öncülüğünde kurulan Millet İttifakı’nın yerel seçimlerde elde ettiği başarının, üzerlerine yeni sorumluluklar yüklediğini aktaran CHP heyeti, “Halkımız yerel seçimlerde değişim arzusunu ortaya koyarken, genel seçimlere kadar bir anlamda bize zaman vermiştir. Bu süreci doğru değerlendirip yerel yönetimlerde başarılı olmak ve genel iktidar olduğumuzda Türkiye’yi içinde bulunduğu karanlıktan aydınlığa çıkarabileceğimizi göstermek zorundayız” dedi. 

Genel iktidar mücadelesinde parti örgütlerine de çok daha büyük görevler düştüğünü ifade eden Çelebi ve milletvekilleri, parti örgütlerindeki birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi, örgütlerle halk arasındaki bağın daha da güçlendirilmesi gerektiğinin altını çizdiler.

31 Mart seçimlerinde kullanılan ‘Martın Sonu Bahar’ sloganını anımsatan Çelebi ve milletvekilleri, il kongrelerinin tamamlanmasının ardından 28-29 Mart tarihlerinde büyük kurultayın gerçekleştirileceğini belirterek şöyle devam ettiler:

“Büyük kurultayımızın ardından birbirimize daha da kenetlenerek, genel iktidar mücadelesini büyüteceğiz. 31 Mart seçimlerinde ‘Martın Sonu Bahar’ demiştik, martın sonunda Millet İttifakı bileşenleri ve halkımızın desteğiyle Türkiye’ye bahar geldi.  Şimdi de ‘Martın Sonu Genel İktidar” diyoruz. El ele, omuz omuza mücadeleyle çok daha fazla çalışıp genel iktidara ulaşacağız.”
 


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER