Çulhaoğlu: 3600 ek göstergeyi hemen verin

Çulhaoğlu: 3600 ek göstergeyi hemen verin

İYİ Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu, 24 Haziran 2018 seçimleri döneminde AK Parti’nin Polislere, öğretmenlere, sağlık çalışanlarına, din görevlilerine verdiği “3600 ek gösterge” sözünü yerine getirmesini istedi.

Çulhaoğlu, “İktidar aradan geçen iki yıl zaman zarfında vatandaşın aleyhine ne kadar kanun ve kanun hükmünde kararname varsa sayısal gücüne dayanarak meclisten geçirdi, verdiği sözleri unuttu. ‘Yapacağız, edeceğiz’ diye milleti oyalayan, ülkeyi deneme – yanılma yöntemi ile yöneten iktidar, ekonomik beklenti içerisine soktukları 3600 ek gösterge bekleyen çalışanlarımızı da ümitlerini bitirme noktasına getirmiştir.” dedi. 

‘Verilen sözler unutulmadı’

Betonlaşma için harcanan paranın haddi hesabının olmadığını belirten Çulhaoğlu, “Müteahhitlere ve yandaş şirketlere parayı çok rahat bulan iktidar, sıra polislerimize, sağlık çalışanlarımıza, öğretmenlerimize, din görevlilerimize gelince 3600 ek gösterge sözünü ağzına bile almamaktadır. Ama verilen sözleri vatandaşlarımız ve bu meslek grubuna mensup insanlarımız unutmadı.” diye konuştu.

Teklifimiz reddedildi

İYİ Parti olarak verilen sözlerin tutulması için var güçleriyle mücadele etmeye devam edeceklerini vurgulayan Metanet Çulhaoğlu, “Bunun için Son olarak 17 Haziran 2020 Çarşamba günü İYİ Parti Grup Başkanvekilimiz Lütfü Türkkan’ın verdiği ‘3600 ek gösterge’ teklifi AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partili vekillerin oylarıyla reddedildi. Bunun milletimiz tarafından özellikle bilinmesini istiyorum. Ülkemizin refahıyla, milletimizin can güvenliğiyle gece gündüz demeden çalışan, görevleri esnasında şehit olan polislerimiz, hayatımızı emanet ettiğimiz sağlık çalışanlarımız, geleceğimizi inşa eden ve çocukları emanet ettiğimiz kıymetli öğretmenlerimiz, arkasında saf tuttuğumuz din görevlilerimizin haklarını ödeyemeyiz. Bu kardeşlerimize söz verilen sosyal ve ekonomik haklarının vakit geçirilmeden verilmesi gerekmektedir.” şeklinde konuştu. 

 
 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER