Çulhaoğlu: Bu gizlilik niye?

Çulhaoğlu: Bu gizlilik niye?

İYİ Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu, “Bundan böyle Bakanlıkların nereye ödenek harcadıklarını vatandaşımız bilemeyecek. Bu gizlilik niye?” diye sordu.

Çulhaoğlu, yaptığı basın açıklamasında; AK Parti’nin 18 yıldır hesap vermeden, mali saydamlığı ortadan kaldırdığın ileri sürdü. Hükümetin güçler ayrılığı ilkelerini yok saydığını, ülke ekonomisini uçurumun eşiğine getirdiğini iddia eden Çulhaoğlu, “Türk devletinin temel taşları ile oynayan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet etme sistemi ile de yapılan yatırım tutarlarını milletinden gizlemek isteyen AK Parti, geçen hafta TBMM’ne getirdiği Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun teklifini yine çoğunluk oyları ile kendileri kabul etti. Bu yeni kanuna göre bundan böyle bütçe hazırlama sürecinde Bakanlıklar bir sonraki yıl ödeneklerini nereye harcayacaklarını gösteren Fonksiyonel sınıflandırma tablolarına artık yer vermeyecekler.” şeklinde konuştu. 

‘Milletimiz gerçekleri bilmelidir’
Açıklamalarına, “Bundaki amaç ise; geçmediğimiz hazine garantili köprü ve otoyollar ile yatmadığımız şehir hastaneleri gibi işler için yandaş müteahhitlere ödenen yüksek maliyetli paraları her türlü tartışmadan uzak tutacaklar ve gerçekleri oy aldıkları insanlardan bile gizleyerek bunların bilinmesini engelleyeceklerdir.” diye devam Çulhaoğlu, şunları kaydetti:

“Milletimiz gerçekleri bilmelidir ve kendisine hizmet etmek için siyaset yapanların yaptığı işlerden haberi olmalıdır. Senelerdir hazinemizin içi betonlaşmaya kurban edilmiş, işçi, memur, çiftçi, dar gelirli ve esnafımızdan zor günlerinde bile esirgenen paralar 5 müteahhidin emrine sunulmuştur. Milletimizin özellikle ‘Yap-İşlet-Devret’ modeli ile özel sektöre yaptırılan işlerde ne kadar menfaatinin olduğunu bilmeye hakkı vardır. Devleti yönetenler şeffaf ve hesap verebilir olmalıdır.” 


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER