ÇULHAOĞLU: MİLLETİMİZ KAZANACAK

ÇULHAOĞLU: MİLLETİMİZ KAZANACAK

İYİ Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu, Ak Parti’nin işi gücü bırakıp ‘Millet İttifakını nasıl dağıtabilirizin’ derdine düştüğünü savundu.  Çulhaoğlu, yaptığı basın açıklamasında; Genel Başkanları Meral Akşener her defasında “Sayın Kılıçdaroğlu ile benim aramda da herhangi bir sorun yok.” dediğini hatırlattı. Önceliklerinin Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmak olduğunu vurgulayan Çulhaoğlu, “Cumhurbaşkanlığı seçimini kazandıktan sonra iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçeceğiz. Bu sisteme geçmek, gerçek manada halkımızı rahatlatacaktır. Bu amaçla canla başla çalışıyoruz ve toplumda da karşılığını görüyoruz. Bizim sorunumuz kişilerle değil;bu beceri yoksunu ucube sistemledir.” dedi.

 İktidara geldiklerinde bir kişinin değil;  devletin itibarının yükseleceğini bildiren Çulhaoğlu, “Korku imparatorluğu sonlanacak. Yolsuzluklar bitecek, yoksulluklar sona erecektir. Basınımızın üstündeki baskı kalkacak ve basının özgür hale gelmesi ile birlikte milletimizden saklanan tüm gerçekleri öğrenebilecek. Yargı kesinlikle bağımsız ve tarafsız olacak. İnsan haklarına tüm evrenselliği ile saygı gösterilecek. Fikir, düşünce ve ifade özgürlüğü gelecek böylelikle milletimiz düşüncelerini açıkça söyleyebilecek. Milletimizin gelir seviyesi artacak, yandaş 5 müteahhit değil, bütün milletimiz kazanacak.Demokrasimize yakışmayan yasaklar mutlaka kalkacak. Geçmediğimiz yollar, köprüler, tüneller için devlet müteahhitlere haksız rant sağlayamayacak, hastanelerimizi özel sektör değil, yine devlet işletecek. Okullarımızda çocuklarımız için yeterli Öğretmen sayısı mutlaka sağlanacak. Emeklilikte yaşa takılan kardeşlerimizin mağduriyetleri ortadan kalkacak, iktidarın seçim öncesi verdiği ama her defasında ötelediği 3600 ek gösterge sözü mutlaka yerine getirilecek. Hukukun üstünlüğünü sağlayacağımız için kaçan yabancı sermaye ülkemize akın akın gelecek.” şeklinde konuştu. 


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER