‘Üreteci için mücadelemiz sürecek’

‘Üreteci için mücadelemiz sürecek’

CHP Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, üretici köylülerle buluşmalarını aralıksız sürdürüyor. Adana'nın Feke İlçesi'ne bağlı Köleli Mahallesi'nde üretici köylülerle bir araya gelen Barut, üreten ve emeğiyle geçinen herkesin yüzünün gülmesi için mücadeleyi sürdüreceklerini belirtti.

‘Bu kara dönem bitecek’

Feke İlçesi'ne bağlı eskiden köy olan ancak adı mahalleye dönüştürülen Köleli'ye giden Ayhan Barut, burada Kayadibi, Kısacıklı, Kovukçınar, Belen, Çandırlar ve Yerebakan köyünden gelen üretici köylülerle buluştu. Üretici Mahmut Kaya'nın evsahipliği yaptığı buluşmada Barut'a, CHP Feke İlçe Başkanı Mehmet Kızıloluk ve Seyhan Belediye Meclis Üyesi Uğur Büyükkantarcı da eşlik etti. Toroslar'ın eteğindeki dağ köyünde gerçekleşen buluşmada üretim maliyetleri arttığı, ürünleri ve yetiştirdikleri hayvanlar para etmediği için feryat eden çiftçilerle görüşen Barut, "Üreticilerimizi çaresizliğe ve çözümsüzlüğe sürüklüyorlar. Bu kara dönem mutlaka bitecek. Birlikte başaracağız. Onlar gidecek, emekten ve üretenden yana politikalarımızla hepimizin yüzü gülecek. Mücadelemiz bunun içindir." dedi. Üreticilerin büyük ilgi gösterdiği Barut, onlarla sohbet edip dertleşerek sorunları not alıp çözüm için neler yapabileceklerini konuştu. Karataş İlçesi'ne bağlı Helvacı Köyü'nde doğup büyüdüğünü, aynı zamanda köyünde çiftçilik yapan bir ziraat mühendisi olduğunu anımsatan Ayhan Barut, her koşulda ve her zaman köylünün, emekçinin, üreticinin ve halkın yüzünün gülmesi için çaba gösterdiğini dile getirdi.

‘Birlikte başaracağız’

Aynı işi yaptığı için üreticilerin karşılaştığı sorunları kendisinin de çiftçi olarak birebir yaşadığına dikkat çeken Barut, şunları kaydetti: "AKP iktidarı 17 senedir ülkeyi tek başına yönetiyor. Bu süreçte ülkemizi ne yazık ki derin bir ekonomik ve siyasi krizle karşı karşıya bıraktılar. Her şeyi eline yüzüne bulaştırıp sorunları derinleştiren AKP iktidarı, en stratejik sektör olan tarımı da sorunlar yumağına çevirdi. Bir zamanlar tarımda kendi kendine yeten ülkemiz net ithalatçı yapıldı, çiftçimiz tarladan, bahçeden, köyünden uzaklaştırıldı. Çok büyük mağduriyet yaşayan çiftçimizin nefes alabilmesi için tarımda üretim maliyetlerinin düşürülmesi, ürünlerin para etmesi ve üretenlerin mutlaka desteklenmesi gerekiyor. Daha yaşanabilir bir Türkiye için herkesin desteğini istiyoruz. Endişe etmeyin, asla çaresiz değiliz. Birlikte başaracağız." 


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER