"VERDİĞİMİZ EMEKLERE ÜZÜLÜYORUM"

"VERDİĞİMİZ EMEKLERE ÜZÜLÜYORUM"

İYİ Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu, Çukurova Metropol Medya’yı ziyaret etti. Çukurova Metropol Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Tanır Emre Üzelgeçici ve Çukurova Metropol FM Genel Yayın Yönetmeni İlhan Geyik ile bir araya gelen Boyvadaoğlu, İsmail Koncuk’un istifasından, parti çalışmalarına kadar birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

‘SIKINTILAR ÇEKTİK’
İYİ Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu,  Adana Milletvekili İsmail Koncuk’un İYİ Parti’den istifa etmesini ‘üzücü’ bulduklarını söyledi. “Neden böyle bir istifa olsun?” diye soran Boyvadaoğlu, “Çünkü biz seçim mücadelesini çok zor şartlar altında verdik. Seçim döneminde Haziran ayında 40 dereceyi bulan sıcaklarda dört beş defa gömlek değiştirdiğimiz oldu; nefes alacak bir hava yoktu. Büyük sıkıntılar çektik; bayraklarımız indiriyordu, maddi imkânsızlıklar vardı. Partiyi büyük mücadelelerle bugünlere getirdik. Teşkilat olarak çok büyük gayretler sarf ettik. Gece gündüz ‘inanmış ve hiçbir karşılık beklemeyen’ insanlarla İYİ Parti bu günlere geldi.” dedi.

‘BAŞARI KAZANDIK’
İYİ Parti’ye ilk başvurduğunda ailesinin, “Bir korku imparatorluğu var. Maliyeciler falan gelir.” diyerek buna karşı çıktığını anlatan Göktürk Boyvadaoğlu, “ Yakınlarıma, ‘Bütün işlerimizi kanun çerçevesinde yürütüyoruz, sıkıntılı bir meselemiz yoktur’ cevabını vererek partide görev aldım. Birilerinin bu işe girmesi lazımdı; biz bu girenlerdeyiz. O yüzden cesurca hareket ediyoruz. Tüm olumsuzluklara rağmen bu kadar emeğin sonunda Adana’dan iki milletvekili çıkarabildik. Bu büyük bir başarıydı; İYİ Parti Türkiye genelinde yüzde 10 oranında oy alırken; Adana olarak yüzde 12,5’lara yaklaştık.” diye konuştu.

‘EMEKLERİMİZLE SEÇİLDİ’
Partideki herkesin bu başarıda emeğinin olduğunun altını çizen Boyvadaoğlu, Teşkilatlarımızın desteklemesi ile milletvekillerimiz seçildi. (İsmail Koncuk) istifa etti; yapacak bir şey yok, kendisinin şahsi fikridir. Verdiğimiz emeklere üzülüyorum. Emeklerimizle seçildi; biz bir teşkilatız, fikrimizi sormadı, böyle bir durumdan bahsetmedi. Önceden bunu yapması lazımdı; etik olan buydu. Ama bunu yapmadı. Sonuçta istifa etti; kendisini bağlar. Koncuk’un istifasının İl Teşkilatımıza olumsuz bir etkisi olmadı. Koncuk’un Adana’daki taraftarlarının tamamı dimdik teşkilatın arkasında. Koncuk’un yaptığının ‘doğru olmadığını’ ifade ediyorlar. Bir tane firemiz yok. Birkaç kişi gidebilir; totale bakmak lazım. Bizler hizmet etmeye ve büyümeye devam ediyoruz.” şeklinde konuştu. 

‘KIRMIZI ÇİZGİLERİMİZ VAR’
Soru üzerine CHP’nin dışında hiçbir parti ile ittifaklarının olmadığını ifade eden Göktürk Boyvadaoğlu, şöyle devam etti: “Genel Başkanımız Meral Akşener, HDP için ‘Eğer PKK’ya bir terör örgütü demedikleri müddetçe, kendileriyle aynı saftadırlar’ diyor. Biz merkez sağ bir partiyiz. Cumhur İttifakı bunu kullanıyor; ama bizi bağlayıcı değildir. İYİ Parti Adana İl Başkanı’nın adı Göktürk; başka bir şey anlatmama gerek var mı? Seçmenimiz bu gerçekleri biliyor. Resmi olarak ittifak yaptığımız parti CHP’dir. HDP ile aynı yerde değiliz. Genel Başkanımız bunu defalarca anlattı. Bizim HDP ile her hangi bir ittifakımız veya birlikteliğimiz yoktur. Yeni kurulan partilerle bir araya gelinip gelinmeyeceği hususunu zaman gösterecektir. AK Parti ile MHP geçmişti birbirlerine çok ağır ithamlarda bulunmuştu. Sonra bir araya geldiler. Siyasette her şey olabiliyor. Ama İYİ Parti’nin kırmızıçizgileri var.”

‘ADANA’YA HİZMET ÖNEMLİ’
Millet İttifakının Adana’daki ilişkileri konusunda değerlendirmelerde bulunan Boyvadaoğlu, şunları söyledi: “31 Mart yerel seçimleri sırasında Seyhan ve Çukurova İlçe Belediyeleri zaten CHP’deydi; kadrolar ona göre yeterliydi. Aynı kadrolarla birlikte devam ediliyordu. İşçi kadrosu olarak oraları çok oynatma yapmak mümkün değil. Genelde buralara bir siyasi kimlikle giriliyor. Kimisi Belediye Meclis Üyesinin, kimi parti yöneticisinin bir akrabası gibi durumlar. Seyhan ve Çukurova’da çok (işçi kadrosunu) oynatmak mümkün değil. Ellediğin feryat figan çıkacak. Büyükşehir Belediyesi’nde ise işçi fazlası var. Önceki dönem Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü kadroları o kadar fazla doldurmuş ki içerdeki işi sayısını iki misline yaklaştırmış. Bir kısım işçi çıkartıldı; sözleşmeli işçilerden 400-500’ü mahkeme kararı ile geri döndü. Kadrolar boşalmadan yeni bir kadro vermek mümkün olmuyor. Verdiğin zaman maaş ödeyemez durumdalar. Bir pandemi nedeniyle Belediyelerin gelirleri düştü. Tabi bunlar kolay şeyler değil: Türkiye’de ekonomik olarak sıkıntılı bir süreçten geçiyor. CHP’liler Belediyede yeterince kadrolaşamamaktan; Büyükşehir’e girememekten bahsediyorlar. Mesela biz Çukurova Belediyesi’ne bir Belediye Başkan yardımcısı, ASKİ’ye Genel Sekreter Yardımcısı, 3 Daire Başkanı, 1-2 müdür verdik. Kadrolardan biraz biraz adam girdirmeye çalışıyoruz, boşaldıkça. Yeni listeler falan verdik. Zeydan bey bir şeyler yapmaya çalışıyor. Kaç kişi alacağı belli değil. Elimizdeki imkânlarımızla karşılıklı oldurmaya çalışıyoruz. O da (Zeydan Karalar) iyi niyetli davranıyor; biz de iyi niyetli yaklaşıyoruz. Yerel yönetimdir; (Karalar’ın) Adana’ya hizmet vermesi lazım. Adana’nın hizmet görmesi her şeyden daha önemli. Bu adam yerleştirmekle de ilgili değil. Tabiki bizim de kadrolarımıza yer verecekler; görüştük bir mutabakata vardık.”

‘EL BİRLİĞİ İLE ÇALIŞIYORUZ’
İYİ Parti olarak Seyhan Belediyesi’ne bir Belediye Başkan Yardımcısı veremediklerini aktaran Boyvadaoğlu, “Onun üstünde de çalışıyoruz. İnşallah oraya da bir Belediye Başkan Yardımcısı vereceğiz. İyi niyetle bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Tabi bizim partililerimiz makul insanlar; bir takım istekleri oluyor. El birliği ile çalışıyoruz, zaman içinde oturacak; iyi de olacak. Onlar da çok yeni, bizler de yeniyiz, belediyede. Biz onlara bir isim listesi verdik; ufak ufak almaya başladılar, başlayacaklar. İlk önce müdür ve daire başkanlığı kademesinde. Şimdi işçi kademesinde; çünkü CHP’den de kimse alınmadı oraya. Oradan da alınmadı, bizden de alınmadı. Bir yeri boşaltmadan dolduramasın.  Zaten pandemi döneminde kurallara göre işçi de çıkartılmıyor. Zaman içinde bunun düzeleceğine inanıyorum. Zeydan bey, iyi niyetli bir yönetici. Bir şeyi ‘kaçak-göçek’ yutturmaya çalışan birisi değil.” dedi. 

‘EMEĞİMİZ VAR’
Soru üzerine Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın İYİ Parti’den bir üst düzey yöneticiye kadro vermemesinin kendileri için bir “sıkıntı” olduğunu vurgulayan Boyvadaoğlu, “Yapmadı (Akay); yapması lazımdı. Çünkü biz seçim zamanında kendisine gayet iyi destekler verdik. Akif abinin bu noktada biraz daha hızlanması lazım. Çünkü emeğimiz var kendisinde. CHP kadar kendisinde emeğimiz var; bu seçimlerde. Bunu bir an önce çözmesini de kendisinden bekliyoruz. Kendisi ile birkaç kez görüşme yaptım. Netice aldıramadık. Biraz zamana bırakmak istedi. Biz de zamana bıraktırdık; o zamanın gelmesini bekliyoruz. Ama muhakkak İYİ Parti’den (eğer ittifakımız varsı) iyi niyetle çalışıyorsak oraya bir belediye başkan yardımcısı; alt kadrolara hem işçi hem de müdür olarak vermemiz lazım. Yakışan ve etik olan budur.” açıklamasını yaptı.

‘KENETLENDİK’
İYİ Parti’deki başka isimlerin istifalarına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu,  şunları kaydetti: “Ümit Özdağ’ın partinin kuruluşunda belki emeği çoktur. Ama bir tek onun emeği yoktur. Burada kendi imkanlarımızla burada teşkilatlandık. Biz yerelde; onlarda yukarı da mücadele verdi. Herkesin burada bir mücadelesi var. Olabilir; insanlar bazen birbiriyle anlaşamayabilir. Ayrılık noktasına gelinmişse ‘tu kaka’ demek mi gerekiyor? Onlar hizmet vermişlerdir, Allah razı olsun; ağabeylik yapmışlardır. İstedikleri konumdan biraz aşağıya indikleri zaman insanları suçluyorlar. Biz bunların milletvekili olması için teşkilat olarak çalışmadık mı? Çalıştık, bizlere saygı gösterecekler. Ne FETÖ’sü ya… Öyle bir şey olabilir mi? HDP ile anayasa taslağı iddiasını partideki herkes ret ediyor. Bir tek Ümit bey ‘tamam’ diyor. Ömer Çelik bunu yalanladı. Bunları biliyorsa niye bugüne kadar bekledi. İyi niyetli değil, bu kadar hırsa gerek yok. Eğer bir mücadele verecek ise parti içinde kalıp, bunu yapması gerekirdi. 80 İl Başkanı kendisini istemiyor. Biz bunu kabul etmiyoruz. Ben bir tek oy için dün Yumurtalık ilçesine gittim. Pazar yerlerinde üye kaybı için çalışıyorum. Bu istifalar sonrası teşkilatımız daha da kenetlendik; daha da büyüdük.”

‘EKONOMİ KÖTÜYE GİDİYOR’
Türkiye’de ekonominin çok kötü durumda olduğunun altını çizen Göktürk Boyvadaoğlu, “Pandeminin de etkisi ile Türkiye çok sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Maliye ve Ekonomi Bakanı istifa ettiği gün dolar 1 lira düştü. Boş koltuk daha iyi geldi. Normalde Maliye Bakanı istifası ile bir ‘kriz’ olur; fiyatların yükselmesi lazım. Ama tam tersi oldu. Demek ki vatandaşımız yeni yüzler istiyor; mutlu olmayan halkımız geçim yapamıyor. Yapılan hiçbir şey doğru değil. Hazinede hiç para yok, artı 39 milyar borç var. Ellerindeki kaynakları şuursuzca harcadılar. Hiç ellerinde ‘kara gün akçesi’ bırakmadılar. Şimdi onun sıkıntısını yaşıyorlar. Ekonomi gittikçe kötüyü gidiyor.” diye konuştu. 

 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER