Portakal Çiçeği Koşusu'nda birinciliğe CHERI CHERI LADY uzandı

Portakal Çiçeği Koşusu'nda birinciliğe  CHERI CHERI LADY uzandı

ADANA(Ç.METROPOL)-Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nın son günü, Adana Yeşiloba Hipodromu'nda Portakal Çiçeği Koşusu gerçekleşti. 7 yıldır düzenlenmekte olan ve kostümlü kortej başta olmak üzere, sayısız aktiviteye ev sahipliği yapan karnaval, Adana'nın şehir merkezinde ve sokaklarında gerçekleştirilmektedir. Kulübümüz de bu büyük karnavala Pony Club etkinliği ve Portakal Çiçeği Koşusu ile destek vermiştir.  

4+ yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus olan ve 7 Nisan Pazar akşamı Adana Yeşiloba Hipodromu'nda gerçekleşen 2019 yılı Portakal Çiçeği Koşusu'nu (KV-7) Kazım Yararel'in sahibi ve yetiştiricisi olduğu 7 yaşındaki doru kısrak CHERI CHERI LADY (Luxor - Uni Baby Flying Spur) jokeyi Sadettin Boyraz ile kazandı.

Çim pistte koşulan 1300 metre mesafeli mücadelenin ikinciliğini, sonlarda etkili ataklar sergileyen bir başka Luxor temsilcisi FLASHING GIRL (Luxor - Umutlu / Strike the Gold) elde ederken, KIZILŞAHİN (Unaccounted For - Berraksu / Sri Pekan) üçüncü, DEMİRBÜKEN (Luxor - Friends / Fliers Fantasy) isimli safkan da dördüncü olarak mücadeleyi tamamladı.

60.000 TL birincilik ikramiyeli mücadelede kazanan CHERI CHERI LADYiçin bitiriş derecesi 1.16.33 olarak kayıtlara geçerken, farklar 1,5 Boy - Baş - 1 Boy şeklinde sonuçlandı.

 

Koşunun ardından düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi Kazım Yararel'e kupasını, Adana Valisi Mahmut Demirtaş verdi.

Safkanın antrenörü İbrahim Bekiroğulları plaketini, resmi olmayan sonuçlara göre Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'dan alırken, CHERI CHERI LADY isimli kısrağın jokeyi Sadettin Boyraz'a ise plaketini Nisan'da Adana'da Komitesi Başkanı Ali Haydar Bozkurt verdi.

Törende ayrıca, Nisan'da Adana'da Komitesi Başkanı Ali Haydar Bozkurt, Kulübümüz Başkanı Serdal Adalı'ya günün anısına bir plaket takdim etti.

Törene, Kulübümüz Genel Saymanı Adil Mert Kaya, Yönetim Kurulu Üyemiz Ahmet Özbelge, Asli Üyelerimiz Halid Milli ve Faruk Tınaz ile davetliler de katıldı.

7. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'na, Kulübümüz de Pony Club ve At'la Terapi Merkezi olarak katılımda bulundu. At'la Terapi Merkezimizde bulunan çocuklarımız ile Portakal Çiçeği Karnavalı kortejine katılan Kulübümüz, karnaval dahilinde Pony atlara binme imkanı sağladı. 

 

 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER