'TESİSLEŞMEYE AĞIRLIK VERECEĞİZ’

'TESİSLEŞMEYE AĞIRLIK VERECEĞİZ’

Çukurova Metropol FM’de Mustafa Boz ve Zafer Güner’in hazırlayıp sundukları “Spor Analiz” programına konuk olan Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkan Adayı Ramazan Çimen, spor camiasından gelen baskılarla ASKF’ye başkan adayı olduğunu kaydetti. Aynı zamanda Yüreğir Demirspor Kulüp Başkanı olan Çimen, “ 12 yıl ASKF’de, 10 yıl Adana Demirspor’da profesyonel yöneticilik yaptım. Hayatım boyuncu sporun içinde oldum. ‘Güçlü amatör, güçlü ASKF’ diyerek, yola çıktım.” dedi. 

ASKF’deki adaylık süreciyle ilgili bilgiler veren Ramazan Çimen, “ASKF’de başkanlık adaylığımın en büyük nedenlerinden biri; bu mücadelede Ramazan Çimenler’in sayılarının daha da çoğalmasıdır. Hazırladığım yönetim kurulu listesi 11 kişiden oluşuyor. Yönetim Kurulundaki arkadaşlarımın hepsi aynı yetkiye sahip olacak. Yönetim de görev alacak isimler benim kadar mücadele etmeyecekler ise (bende dahil) kimsenin orada bulunmasının bir gereği yok. Yönetimdeki arkadaşların hepsi (belki) benden daha fazla efor sarf edecekler. Ayrıca sadece futboldan değil; tüm spor branşlarından sorumlu yöneticilerimiz olacak.” diye konuştu.

‘BAŞKAN DESİNLER’ DİYE DEĞİL

ASKF başkanlığını kendisine ‘Başkan desinler’ diye değil; gerçek anlamda spora hizmet etmek için istediğini ifade eden Ramazan Çimen, “Geçmişte sporun her kademesinde yöneticilik yaptım. O dönem isteseydim Adana Demirspor’un veya ASKF Başkanı olabilirdim. Şu anda ASKF Başkan adayı olmamın en büyük nedenlerinden biri, son üç yılda yaşananlarla ilgidir. Bu sürede çok güzel işler yapılmış olsaydı şerefimle temin ediyorum ki; (mevcut yönetime) maddi ve manevi her türlü yanında olurdum. Ancak çok eksiklikler gördüm. ASKF’de 12 yıl yöneticilik yaptığım için bugün yapılan yanlışları görebiliyorum.” şeklinde konuştu.

‘SPORCULARA DESTEK VERECEĞİZ’

ASKF başkanı seçilmesi halinde yapacağı hizmetleri kitapçık haline getirip kamuoyu ile paylaştığını hatırlatan Ramazan Çimen, şöyle devam etti: “İlk yapacağımız işlerden birisi yıllardır büyük tartışmalara neden olan ASKF’nin tüzüğündeki 34. maddeyi değiştirmek olacak. Adaylığımı açıkladığım ilk aylarda bu husustaki vadimi noterden tasdik edip, basın-yayın yoluyla duyurdum. Delegelerin seçme hakkı varsa seçilme şanslarının da olması gerekiyor. Bu değişiklikle spora emek veren insanların ASKF’de başkan olmalarını daha da kolaylaştıracağız. Yedi sekiz aydır ilgili kurum ve kuruluşlara ziyaretler gerçekleştiriyorum. Sorunları ve talepleri tespit ediyorum. Sporcularımıza eğitim, malzeme, ulaşım, burs gibi her türlü sponsor desteği sağlayacağız. Verdiğimiz her sözü seçildiğimiz takdirde bir bir yerine getireceğiz.”

‘SİYASİ ETİKETİM YOK’

Göreve geldiklerinde tesisleşmeye büyük önem vereceklerinin altını çizen Ramazan Çimen, şunları söyledi: “Kulüp olup da binası, antrenman sahası olmayan takımlarımız var. Bundan dolayı amatör takımlarda tesisleşmeye ağırlık vereceğiz. 30 yıldır sporun içindeyim, 40 yıldır iş adamlığı yapıyorum; bu sürede bütün kesimlere desteklerim oldu. Başkanlığım sırasında başvuracağım esnaflardan birkaç bin lira destek alamaz mıyım? Her hangi bir siyasi etiketim yok. Bütün yerel siyasetçilere aynı mesafedeyim. Ben onları; onlar beni seviyor. Dolayısı ile amatörler için onlardan bir yardım talebinde bulunduğumda bunu geri çevirmeyeceklerine inanıyorum.”

‘ASKF’YE LOKAL KAZANDICAĞIZ’
ASKF’ye bir lokal kazandırmayı planladığına dikkat çeken Ramazan Çimen, “Spor kulüplerimizin en büyük sıkıntılarından biri yıllık beyanname konusu. Yıllık bin bin 200 TL’yi bulan bu paraya ilişkin sorunu ASKF bünyesinde çözeceğim. Kulüplerin üzerindeki bu yükü kaldıracağım.” dedi. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi ve Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yeşim Taşova da canlı yayına telefonla bağlanarak, coronavirüs hakkında ve hastalığa yakalanan sporcuların alması gereken tedbirler konusunda öneri ve uyarılarda bulundu. 
 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER