‘Bilgi ve bilimin son derece önemli’

‘Bilgi ve bilimin son derece önemli’

Alanında uzman bilim insanları tarafından çeşitli konularda uygulamalı eğitim kursları vererek araştırıcıların laboratuvarlarla buluşmasını sağlayan Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Biyoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi, bugüne kadar 32 etkinlik düzenleyerek, bu etkinliklere Covid-19 pandemisi nedeniyle çevrimiçi kurs yaparak bir yenisini daha eklemiş oldu. 

 Çok sayıda proje
Biyoteknoloji Merkezi’nin araştırma faaliyetleri yanında her yıl biyoteknolojinin farklı alanlarında ulusal ve uluslararası etkinlikler ve kurslar organize ettiğini söyleyen ÇÜ Biyoteknoloji Merkezi Müdürü, Prof. Dr. Yıldız Aka Kaçar, merkezde halen TÜBİTAK 1001, TÜBİTAK TEYDEB, PRİMA, Tarım ve Orman Bakanlığı, Üniversitelerin Bilimsel Araştırma Projeleri kaynaklı çok sayıda projenin yürütüldüğünü bildirdi. Prof. Dr. Kaçar, bugüne kadar özel sektör dahil yaklaşık 90 projeye destek verildiğini ve halen Çukurova Üniversitesi ve diğer Üniversitelere verdiği desteklerinin devam ettiğini ifade etti. Prof. Dr. Kaçar ayrıca, Mart 2021 de çevrimiçi gerçekleştirilecek olan “8. Çukurova Biyoteknoloji Günleri”ne biyoteknoloji alanında çalışan katılımcıları davet etti.

Birçok faydalı ürün   
Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel de sözlerine, etkinliğin ortaya konulmasında başta Biyoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi yönetimi olmak üzere emeği geçen tüm hocaları tebrik ederek başladı. Prof. Dr. Tuncel, “Bilgi ve bilimin, teknolojinin, araştırma-geliştirme faaliyetlerinin tüm dünyada son derece önemli olduğu gerçeği her geçen gün ve özellikle pandemi yaşadığımız bugünlerde daha da güçlenerek karşımıza çıkmaktadır. Biyoteknoloji, son yıllarda temel bilimlerle birlikte başta sağlık olmak üzere, tarım, gıda, hayvancılık, çevre, endüstri, mikrobiyoloji ve daha pek çok alanda karşılaşılan sorunlara yenilikçi ve etkili çözüm önerileri getirerek insanlığın hizmetine birçok faydalı ürün sunmuş ve sunmaktadır.” dedi. 
  

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER