Mobil Robotik E-Öğrenme Kursu başladı

Mobil Robotik E-Öğrenme Kursu başladı

Çukurova Kaymakamlığınca yetişkin eğitimini hedef alan yeni bir proje geliştirildi.  4. Sanayi Devrimi adı verilen projede yetişkin eğitimi için uluslararası Mobil Robotik E-Öğrenme Kursu başlatıldı. Proje hakkında verilen bilgiye göre, Romanya, Portekiz, Yunanistan ve Türkiye’den Çukurova Kaymakamlığının dahil olduğu, Seyhan Halk Eğitim Merkezi’nin koordinatörlüğünü üstlendiği E-Robotics “E-Learning course on Mobile Robotics for Adult Education: the fourth industrial revolution” projesinin ilk toplantısı 20-21 Ocak 2020 tarihlerinde Adana’da gerçekleştirildi.

Projenin temel amacının,  mobil robotik alanında yetişkin eğitimi eğitmenleri için  bir E-Öğrenme kursu tasarlayıp eğiticilerin ve öğrencilerin teknik becerilerini geliştirmelerini sağlamak ve hesaplamalı düşünme ve problem çözme gibi yeni beceriler kazanmalarına öncülük etmek olduğu belirtilerek, “Platform oluşturulduktan sonra, E-öğrenme Eğitim Kursu Yetişkin Eğitimi eğitmenleri ile uygulamaya konulacaktır. Proje süresi 24 ay olarak belirlenmiştir. Proje sonunda pedagojik uygulamalar ile ilgili deneyimleri hakkında bir kitap üretilecektir” denildi. 
 
 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER