MANŞETLER

 • AĞLATAN KARNE!
  AĞLATAN KARNE!

  Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, şehit çocuklarını ‘karne günü’nde yalnız bırakmayarak, onlara babalarının yokluğunu hissettirmemeye çalıştı. Okula çocuklarla birlikte girip, onların sevincine ortak olan Aktaş, diğer öğrencilere de kırtasiye malzemeleri hediye etti. Eşini 8 yıl önce hain bir terör saldırısında şehit veren Kübra Akyüz ise, o anlarda gözyaşlarına boğuldu. Şehit eşini polis müdürleri teselli etmeye çalıştı.

   3 AYLIK MİNİK BİR BEBEKTİ
  Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Acil Servisi’nde görevli olan polis memuru Tuncay Akyüz, 29 Eylül 2012 tarihinde arkasından yaklaşan bir kişi, gömleğinin altına sakladığı silahını çıkartıp, Akyüz’e ateş etti. Ağır yaralanan Akyüz, görev yaptığı hastanede doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı. 26 yaşındaki Tuncay Akyüz, memleketi Osmaniye’de son yolculuğuna uğurlanırken, kızı Zeynep Ravza Akyüz ise, henüz 3 aylıktı.


  ‘BİR TON’LUK HAİNLİK!
  Iğdır’da 2015 yılında servis minibüsü ile koruma görevi yapan polis aracına Hasanhan Köyü yakınlarından geçerken PKK’lı teröristler, daha önceden yola tuzakladıkları bir tonluk patlayıcıyı infilak ettirdi. Saldırıda 25 yaşındaki İbrahim Derindere’nin de aralarında bulunduğu 13 polis şehit oldu, bir polis de yaralandı. Babası şehit düştüğündeyse Hafsa Nur Derindere henüz 2 yaşında küçük bir kızdı.

  SEVİNÇLERİNE ORTAK OLDU
  Aradan yıllar geçti ve iki şehit kızı, aynı okulda eğitim almaya başladı. Zeynep Ravza ile aynı okulda okuyan Hafsa Nur, karne gününde buruk bir sevinç yaşadı. Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, şehit çocuklarıyla el ele tutuşup birlikte okula girip, onları sınıflarında tek tek ziyaret ederek, onlara babalarının yokluğunu hissettirmedi. Önce Hafsa Derindere’nin sınıfına gidip, karnesini öğretmeninin elinden alıp, küçük kızın sevincine ortak olan Aktaş, sonrasında Zeynep Ravza Akyüz’ün sınıfının yolunu tuttu. 

  GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI
  Zeynep Ravza ile yakından ilgilenip, onun sınıf arkadaşlarına da çeşitli kırtasiye malzemeleri hediye eden Aktaş, küçük kızın karnesini alıp, ona bir ‘baba şefkati’ gösterdi. O anlara tanıklık eden anne Kübra Akyüz ise, en arka sıraların bulunduğu bölüme geçip, burada gözyaşı döktü. Şehit eşini kadın polisler teselli etmeye çalıştı. Akyüz, “O an eşim gözümün önüne geldi. Aradan 8 yıl geçti ama acısı hale taze. Çok duygulandım” dedi.

  ONLAR BİZİM ‘KUTSAL EMANET’İMİZ
  Her bir şehit çocuğunun kendileri için ‘kutsal bir emanet’ olduğunu vurgulayan Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ise, “Onları bu anlamlı ve özel günlerinde yalnız bırakmayıp, babalarının yokluğunu hissettirmemek istedik. Çocuklarımızla bir kez daha gurur duyduk. Her biri pırıl pırıl ve oldukça başarılı. 15 günlük bir tatilleri var, bunu iyi değerlendirip, eğitimlerine kaldıkları yerden devam etmemeliler” yorumunu yaptı.