Kurtarıcımız Sanat - Ata Ivak

11 Ocak 2019 Cuma

Herkese Merhaba. Son zamanlarda çevremdeki insanlarda bir çekip gitme sendromu baş gösterdi.  Toplum olarak bir yerde sorun yada, olanaksızlık gördüğümüzde hemen bir bırakıp gitme hali sarıyor herkesi. Oysaki  her ne olursa olsun kalıp mücadele etmeye ihtiyacımız varken. Bir yurtdışı hayali sarmış dört bir yanı. Zoru görünce kendilerini yurt dışında yaşarken hayal eder bulmuşlar. Üstelik bu insanlar siyaseti, ekonomiyi, günceli hep televizyondan takip edip izleyen kesim.  Birebir içinde olan yüzde yüz şekilde durumun tüm yansımasını alan insanlar değil bunlar.  Avukatlar, doktorlar, öğretmenler, hukukçular, akademisyenler.. Bu insanlar bizim geleceğimiz ülkemizin onlara ihtiyacı var. Bu kadar zor zamanlardan geçerken üzerine bir de’ gitmek mi kalmak mı ?’ meselesini tartışmak hakikaten zoruma gidiyor. Biz herbirimiz bu ülkenin geleceğiyiz.  Bu ülkenin bu vatanın hepimize ihtiyacı var. Bunu gerçekten anlamalı ve burada kalmalıyız. Ayrıca gitmek her türlü zorluğu geride bırakmak değildir. Yeni yeni üstelik de hiç tanınmayan zorluklara kollarını açmakdır bence.  Ben şahsen kalmanın da gitmek kadar zor olduğunu ama kesinlikle daha gerekli olduğunu düşünüyorum. Bu ülkenin bize ihtiyacı var. 

Ekonomi olsun diğer maddi manevi sıkıntılar olsun, bunlar elbette bir gün bu ülkede düzelecek. Böyle zamanlarda daha fazla sanata sığınabiliriz. Bu da güzel bir seçenek.  O bizi bambaşka dünyalara çekerken, kafamızdaki sorunların da dağılmasına yardımcı olacaktır.  Üstelik hesapsız kitapsız yapacaktır bunu. İçiniz daraldığında yada kendinizi hangi yurtdışı ülkesine atacağınızı düşünmektense, ‘hangi müzikle hangi dansı yapsam?’ yada ‘hangi konuyu resmim için seçsem? ’ diyebilirsiniz. Belki bu kafanızdaki tüm sorunlara yüzde yüz çözüm olmayacaktır ancak size kalıp diğer aklınız karıştıran tüm sorunlarla baş etmek için mücadele gücü verecektir emin olun.  Bana göre bu haberleri dinleyip çekip gitme kararı vermektense insanların daha fazla kendini dinlemeye ihtiyacı var. Dans müzik resim ve aklınıza gelen size en uygun dallarında, buna yardımcı olmak için var olduğunu bilmelisiniz.

İnsanların kafasındaki , onları bulundukları yerden uzaklaştırma düşüncesine düşüren bu olumsuz seslerin bu şekilde yok olacağını biliyorum. Yeterki gayret edelim. Kolayı seçmeyelim. Kendimiz için ailemiz ve ülkemiz için mücadele edelim. Çünkü hepimizin iyi hissetmeye ve kendimizi iyi hissettiren aktivitelere ihtiyacı var. Gitmek çözüm değil.  Tek yol elele verip bu düşüncelerle bir şekilde  mücadele etmek.

Dansla kalın. Haftaya görüşmek üzere…

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI