TATİL - Ata Ivak

27 Temmuz 2019 Cumartesi

Bu başlığı görünce hemen hemen herkesin aklına deniz güneş ve uzak şehirler gelir. Kimileri için yurt dışı kimileri için yazlık sezonu kimleri için yaylalarda meyve toplama mangal yapma zamanı kimileri içinse evinde huzurlu geçen uyku ve yemek den ibaret olan bir gün olabilir. Bu liste böyle uzayıp gider. Tatil kelime olarak tek olsa da anlam olarak herkes için bambaşkadır. Genelde rotalar yaşanılan şehirlerin dışına çevrilse de, işleri dolayısıyla tatili kısa tutmak zorunda olanlar ya da tatil zamanı şehir dışına kaçamayanlar için tatil yine buradadır. Onlara çok yakındır aslında. Yeter ki insanlar huzur bulsun, kafalarını dinlesinler, deşarj olup stres atabilsinler. Tatil insana huzur vermeli, ruhunu harekete geçirmeli, mutluluk ve enerji vermeli. Ben böyle düşünüyorum. 
Adana’dan ayrılamayanlar ve artık yorgunluktan nefes almakta zorlananlar için dans etkinliklerimiz bir soluk oldu. Burada dansın gücünü daha iyi anlıyoruz. Hem spor olarak hem eğlence olarak hem de ruhunuza iyi gelen bir ritüel olarak gelip dans ediyoruz. Bütün stres yoğunluk ve kaygılardan uzak nefis bir terapi oluyor bu etkinlikler aynı zamanda. Bir yandan sosyalleşip diğer yandan stres attığımız bu akşamlar ruhumuza kısa da olsa tatili yaşatıyor.  Onun gücü enerjisi bitmeyen keyfi insana kendini harika hissettiriyor. 
Adana’dan ayrılamadığım zamanlarda her dans akşamı zamanı geldiği an, Salı ve Perşembe akşamları, sabahları daha bir farklı daha bir canlı ve moralli uyanıyorum. Kendimi daha pozitif hissediyorum. Sanki etrafımda olumsuz hiçbir şey yokmuş gibi her şey mükemmelmiş gibi ve hep öyleymiş gibi bir gün geçiyor. Yıllardır bu organizasyonlara alışkın biri olarak yinede ilk dans akşamı organizasyonummuş gibi o akşamı iple çekiyorum. Oradaki dostlarımla kısa sohbetler, bunun yanında dans, sevdiğim müziklerin devamlı fonda olması, insanların mutlu ve heyecanlı yüzlerini görmek insanın ruhunu adeta tatile çıkarıyor. Ne kadar yorgun olursa olsun ne kadar adım atamayacak halde olursa olsun insanların akın akın gelmesi de bu sözümü kanıtlıyor adeta. Bu yaşanılması gereken anlatılamaz bir tutku bence. Gerçekten fiziksel olarak mahvolmuş insanların dahi piste çıktıklarında gülerek dans etmelerinin bir izahı yok. Bunu yaşamanız lazım. Anlatmakla olmuyor aslında. Bunu hisseden ve bu duyguları yaşayan insanlar zaten benim ne demek istediğim çok iyi anlıyorlar şu anda.
Eğer sizlerde bedenen bir yerlere kaçamamaktan ve sıkılmaktan şikayetçiyseniz, dans etkinlik takvimimizi takip edebilirsiniz. Kendinize verebileceğiniz en güzel hediyelerden biridir dans. Hem ruhen hem bedenen size harika gelecek bu enerjiyi hissettiğiniz an zaten deşarj olmuş olacaksınız. Sevdiklerinize ve kendinize bunu hediye edin. 
Dansla kalın. Haftaya görüşmek üzere…

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI