ASALA TERÖR ÖRGÜTÜ VE KOCA REİS ABDULLAH ÇATLI - Av. Gökalp Kayacan

14 Mart 2019 Perşembe

 Aziz ve muhterem okurlarım, bu haftaki makalemde Ermeni melaneti, tedhişi ve terörü hakkında naçizane şekilde bilgilendirmelerde bulunarak, yaşanan tarihi sürece projeksiyon tutmaya çalışacağım. Asala terör örgütünün sonlandırılmasında büyük emeği olan  ‘’Yalnız Kurt’’ Abdullah ÇATLI’ nın cansiperane cengaverliklerinden bahsederek takdiri Türk Efkarı Umumiyesi’ ne bırakacağım.

                1915 tarihli ‘’Meşru Ermeni Tehciri’’ nin üzerinden altmış sene geçmesine rağmen, Ermeni teröristlerin Türkiye Cumhuriyeti’ nden toprak talebi devam etmekte idi. İyice gemi azıya alan Ermeni teröristler, takvimler 1975 senesini gösterdiğinde cani Asala terör örgütünü tesis etti ve Türkiye Cumhuriyeti’ ni küstah şekilde tehdit etmeye başladı. Hakiki hüviyetini kimsenin bilmediği, ‘’Agop Agopyan’’ kod adlı Ermeni asıllı bir terörist başının liderliğinde vücut bulan Asala, kendisini ‘’Sosyalist ve Devrimci’’ bir örgüt olarak tarif etmekte idi. Türkiye Cumhuriyeti’nin ‘’Doğu Anadolu Bölgesi’’ ni, Ermenistan’ a ilhak etmek ve Uluğ Türk Devleti’ nin, Ermeni Soykırımı(!) bühtanını enternasyonal platformda resmen kabul etmesini sağlamak, Asala cinayet şebekesinin nihai hedefi idi.

                Asala’ nın zulumatı, kanlı ve hunhar saldırılar şeklinde kendini göstermeye başlamıştı…  Kainatın muhtelif noktalarındaki Türk diplomatlar, Ermeni teröristlerin menfur eylemleri neticesinde şehit olmakta ve toprağın kara bağrına defnedilmekte idi. Oluk oluk Türk kanı akıtmaya ve Ağrı (Ararat!!!) Dağı’ na Ermeni paçavrasını dikmeye ant içen haramzadeler, sansasyonel eylemler için harekete geçmişti. Farklı yabancı ülkelerde, vazife ifa eden 42 Türk diplomatın, şehadet şerbetini içmesinin müsebbibi olan Asala; SSCB’ den aldığı cüret ile ‘’Türk Devlet Erkanı’’ na gözdağı vermeye başlamıştı lakin ne hazindir ki ‘’tehdidi ikaya muktedir’’ olmadığının idrakinde değildi.

                Türk Devleti, Asala’ nın gayrinizami harp taktiği karşısında yeni bir mücadele konsepti  geliştirdi ve Ülkücü Hareket’ in karizmatik reisi Abdullah ÇATLI ile temasa geçti. 12 Eylül firarisi olarak yurtdışında bulunan Reis ÇATLI, kendisini ziyarete gelen ve kutlu vazifeyi tevdi eden devlet yetkililerine: ‘’İcap eder ise taş üstünde taş, gövde üstünde baş bırakmayacağını ve Türk’e kurşun sıkan herkesin ölecek çağda olduğunu’’ beyan etti ve de Seine Nehri’nde abdest alacağına matuf meşhur ve veciz ifadesini kullandı. Devlet ve millet aşığı ’’ Koca Kurt’’ ÇATLI’ nın mantalitesine göre; ‘’yiğit harpte belli olmaktaydı ve harp Türk’ün toyu idi.”

               ‘’Türk Milleti için namludan çıkan en asil mermi’’ olan Bozkurt ÇATLI, devlet yetkililerinden; Milliyetçi- Ülkücü Hareket’ in Başbuğu Alparslan TÜRKEŞ’in tahliye edilmesini ve hakkında idam hükmü verilen Ülkücülerin infazlarının durdurulmasını talep etti. İstemi hususunda güvence alan ÇATLI, anti terör operasyonlarında kullanacağı lojistik ekipmanları temin ve tedarik ederek, vakit kaybetmeksizin vazifeye atıldı. Başkurt ÇATLI, sırasıyla;

 14 Kasım 1982 tarihinde, Hollanda’da Asala üst düzey sorumlusu Nubar Yalımyan’ ın öldürülmesi, 22 Mart 1983 tarihinde Fransa’da Ara Toranyan' ın aracına birinci bombanın yerleştirilmesi, 3 Temmuz 1983 tarihinde Fransa’da Ara Toranyan' ın babasının emlak ofisine bomba konulması ve Asala elebaşlarının hücre olarak kullandığı Ermeni kitabevinin bombalanması, 7 Temmuz 1983 tarihinde Hollanda’da Ermeni kahvehanesinin taranması, 8 Temmuz 1983 tarihinde Hollanda’da ‘’Ermeni Gençlik Örgütü’’ nün merkezinin ve lojmanlarının kundaklanması, 27 Temmuz 1983 tarihinde Fransa’da Ermeni kültür evinin ve Asala' nın basın bürosunun bombalanması, 28 Temmuz 1983 tarihinde Fransa’da Ermeni kültür evinin ve radyoevinin ve de basın bürosunun bombalanması, 6 Aralık 1983 tarihinde Fransa’da Ara Toranyan' ın aracına ikinci bombanın yerleştirilmesi ve bu hainin öldürülmesi, 17 Mart 1984 tarihinde Fransa’da Ermeni Gençlik Örgütü binasının bombalanması, 1 Mayıs 1984 tarihinde Fransa’da Henry Papazyan’ ın aracına bomba konulması, 4 Mayıs 1984 tarihinde Fransa’da Ermeni Anıtı’nın, Ermeni Gençlik Örgütü binasının, Ermeni spor salonunun, Ermeni karakol ve itfaiye binalarının bombalanması, 24 Haziran 1984 tarihinde Fransa’da Ermeni Gençlik Yurdu binasının bombalanması, 25 Kasım 1984 tarihinde Fransa’da 16 Ermeni örgütün organize ettiği konserin yapıldığı salonun bombalanması, 5 Aralık 1985 tarihinde Fransa’da Asala mensubu Ermeni bir şahsın öldürülmesi, 15 Aralık 1985 tarihinde Fransa’da Asala yetkililerinden Hayko Değirmencioğlu' nun öldürülmesi eylemleri ile zalime karşı alp, mazluma karşı eren olduğunu cihana göstermiştir.

               ‘’Yunus yürekli ve Yavuz bilekli'’ ÇATLI, operasyonları neticesinde Asala’ nın zayıflamasına ve marjinal hale gelmesine vesile olmuştur ki, zaten sonraki safhada Asala kendisini lağvederek, pkk (KASTEN KÜÇÜK HARFLER İLE YAZILMIŞTIR) terör örgütüne iltihak etmiştir. Haliyle ÇATLI; bir Türk’ün, bütün Ermenistan’ a bedel olduğunu ve “Kürşad ın Kini” nin takipçilerinin asla bitmeyeceğini müşahhas ve mükemmel şekilde kanıtlamıştır. Türk Milleti’ nin; 20. Yüzyıldaki kahramanı, son dönem ULUBATLI’ sı, ÇATLI’ dır, İstanbul burçlarına üç hilalli sancağı diken ULUBATLI ne ise, Erivan’ ın kalbine Oğuz Ata’nın okunu saplayan ÇATLI da o’dur.

 RUHUN ŞAD, MEKANIN CENNET-ÜL ALA OLSUN KOCA REİS.

“Aldanmadan makamlara kürklere,

Yoldaş olup saray basan kırklara,

Turan adlı nazlı gelin Türklere,

Yar olunca duracağız and olsun!”

               

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.