MESELENİN MİHENK TAŞI - Av. Gökalp Kayacan

23 Aralık 2019 Pazartesi

Ey Mukaddes Milletim; mevcut makale, aktüel mevzuları farklı perspektiften mülahaza etmen için neşrolunmuştur! Meşhur Feylesof’ dan mülhem olarak; “herkes aynı fikirde ise, hiç kimse kafi şekilde tefekkür etmiyordur” düsturunu şiar alarak, diyorum ki;   

Üçüncü Umumi Harp an meselesidir ve üzerinde sadece tayming hesapları yapılmaktadır. Bahse konu savaşın birinci cephesini; ABD, AB bileşenleri(Almanya, Fransa, İtalya ilh…), Vatikan ve muhipleri teşkil etmektedir, ikinci cephesinde ise Çin-Rusya-Türkiye-İran ve müttefikleri bulunmaktadır. Türkiye, S-400 ve S-500 ! füze sistemizasyonu ile safını tercih etmiştir ve fakat Pentagon denklemi değiştirebilmek için mücadelesini devam ettirmektedir. Türkistan coğrafyasında yarım asırdır şiddetlenerek süregiden zulüm, zulümat-ı ebediye haline gelmesine rağmen ne gariptir ki, Amerika ve Avrupa anakaralarında ancak akis bulabilmiştir. Hadisenin şu an medyatik olmasının esbabı mucibesi, Türkiye-Çin münasebatını sabote ederek, Ankara ile Washington’u aynı düzleme getirme gayretkeşliğidir. Türk Devlet; ABD’den müstakil şekilde Çin’i protesto etmelidir ve/veya Pekin’e nota/ültimatom vermelidir. Bir asır evvel, Alman kruvazörleri eşliğinde Kızılelma’ya gitmeyi ummak ile bugün Amerikan Patriotları himayesinde Turan’ı hedeflemek, tarihten ders alınmaması manasına gelir ve ders alınmayan tarih tekerrür eder.

Britanya’da cereyan eden Brexit vakası ise, ‘üstün ingiliz ırkı(!)’nın eza, cefa ve beladan muaf tutulması projesidir. Zira AB haricindeki Britanya’nın, bahsi geçen felakette bitaraf olması ve harp akabinde barış elçisi/havarisi olarak, ‘Londra Sulh Konferansı’ nı tertip etmesi mümkün hale gelecektir. 

‘Tank Paleti Fabrikası’ hususunda bir cenah vaveyla koparmaktadır ve meseleyi manipüle etmektedir. İhalede muvaffak olamayan holding, malum medya vasıtasıyla provokasyon gerçekleştirmektedir. Türkiye’nin stratejik bir müessesesi olan ‘Tank Paleti Fabrikası’, ‘Garp Cephesi’nin Türkiye distribütörü olan ilgili holdinge isabetli olarak teslim edilmemiştir ve belki de harbin kaderini tayin edecek bir hamle yapılmıştır. BMC ve Katar konsorsiyumu takdire şayandır, nitekim Katar, Türkiye’nin harp esnasındaki ‘de facto’ ve ‘de jure’ müttefikidir. Harp hiledir ve hasım devletler bunu iyi bilmektedir, dolayısıyla dahili etki ajanları dikkatli şekilde takip edilmelidir.

3. Cihan Harbi’nin nirengi noktası ise ‘İstanbul Kanalı Projesi’ dir, çünkü bu planın istikameti/güzergahı altında; “Tapınak Şövalyeleri tarafından, İspanya’dan kaçırılarak, korvetler vasıtası ile İstanbul’a nakledilen ve fakat İtalya sahil şehri Portofino’ ya götürülemeyen, güncel piyasa değeri 5 trilyon dolar olan altın hazine bulunmaktadır!” Devletimiz mevcut projeyi de yerli ve milli bir firmaya tevdi etmek ve de hafriyat esnasında azami hassasiyet göstermek mecburiyetindedir. İstanbul Kanalı Projesi’ne mani/muarız olan ve bu makale akabinde muhalefetine devam eden, tescilli VATAN HAİNİ’ dir. Türkiye hukuken bahse konu servetin malikidir ve DEVLETİMİZ, 5 trilyon dolarlık mevcut mali kaynağı, harbin finansmanında kullanacaktır. 

  Garppress yakın gelecekte: Uluğ Hakan Abdülhamit Han’a reva gördüğü; ‘Kızıl Sultan’ iftirasının bir benzerini, Reisicumhurumuz için de tatbik edecektir ve ‘Kızıl Başkan’ tabirini kullanmaya başlayacaktır. Şairin; “Kalem, fırça, mermer nedir birer oyuncak, şaheserler süngülerle çizilir ancak” kelamına istinaden, bu sefer tarih masada değil cephede yazılacaktır… Politika kansız savaş, savaş ise kanlı politikadır ve artık politikanın naçar kaldığı mütalaa edilmektedir, dolayısıyla bu çağa kan ve gözyaşının hakim olacağı vakıadır…
  Siyonist İsrail’ e gelince; Harbi çıkaran için, kazananın ehemmiyeti olmaz… Mukaddes Milletim, “Öze Dönüş Doktrini” isimli ilk eserimin çalışmalarındaki kesafetten dolayı, bir müddet daha müsaadenizi istiyorum, SAĞLICAKLA KALIN…  

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI