“TÜRKİYE TELAKKİYATI” - Av. Gökalp Kayacan

7 Mayıs 2019 Salı

Mevcut makale, muharririnin/müellifinin şahsi kanaatini ihtiva etmekle; ‘Türk Politik Planlaması’na projeksiyon/projektör tutmak ve Türk Milleti’ni tenvir etmek için neşrolunmuştur, dolayısıyla hiçbir kişi, kurum ve kuruluş ile ilişkilendirilmemelidir.

YSK; ‘İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ seçimi hususunda kendisine yapılan meşru itirazları ittihaz edecektir ve nihai netice olarak Ekrem İmamoğlu’nun riyasetini tasdik/onay veya red ile ‘siyaset mühendisliği’nin startını verecektir. (Seçim iptal edildiği vakit mağduriyet tezini işleyecek olan İmamoğlu, kuvvetle muhtemeldir ki tekrar seçimde muvaffak olacaktır.)

İmamoğlu projesinin idrakinde olan ‘Devlet Bey’, inisiyatif kullanarak 3 Kasım 2019 Pazar Günü için ‘Baskın Seçim’ kararı aldıracaktır, aksi takdirde:

1-Rutin seyrinde ve tarihinde yapılacak olan 2023 seçimlerine değin tahakkuk edecek ‘beşinci kol faaliyetleri’ ile popülaritesi yapay şekilde yükseltilecek İmamoğlu, Muhterem Recep Tayyip ERDOĞAN Beyefendi’ye rakip olarak Cumhurbaşkanlığına namzet gösterilecek.

2-Mamafih ‘Buckingham Sarayı/İngiliz Kraliyet Ailesi’ ile dostane ilişkileri(!) bulunan, ‘University of Exeter’ kariyerli, ‘Eski Cumhurbaşkanı’ titri olan Abdullah Gül devreye girecektir. Katalizör vazifesini ifa edecek olan Gül; Davutoğlu ve Babacan öncülüğünde isyan bayrağı açacak parti içi muhalefete ‘ağabeylik(!)’ yapacaktır.

3-Türkiye’yi; ‘Stratejik Derinlik’ adı altındaki sığ ufku ile, Ortadoğu’ya defneden ve Atam Süleyman Şah’ın kemiklerini sızlatan ‘kerameti kendinden menkul’ Davutoğlu, Gül-Babacan ikilisinden müstakil şekilde hareket ettiği intibaını vererek partileşme ve teşkilatlanma yoluna gidecektir.

4-İktisadi icraatları ile New York-Londra-Brüksel-Zürih bankerlerini/baronlarını kendisine hayran bırakan Babacan, Gül’ün himayedarlığında politik bir teşekkül vücuda getirerek Ak Parti’ye kan kaybettirmeye çalışacaktır.

5-Seçim sathı mahallinde ‘Ağabey(!) Gül’, istikşafi irtibatlar ile Davutoğlu’nun ve Babacan’ın ittifak yapmasını sağlayarak akil adam methine mazhar olacaktır. Keza İngilizlerin damadı Karamollaoğlu’nu da bahse konu consensusa monte edecek olan ağabey(!), topluma merkez sağın yeni lideri şeklinde lanse edilecektir.

6-Haddizatında, Gül-Davutoğlu-Babacan-Karamollaoğlu’ndan mürekkep teşekkülün misyonu ‘kazanmak değil kaybettirmek’ olacaktır, zira bu ittihati yapı Ak Parti’den rey devşirmek ve İmamoğlu’nu Reisicumhur yapmak için paravan/paravana olarak kullanılacaktır.

Nitekim bütün ihtimaliyet hesaplarını noksansız yapan ‘Devlet Bey’; 3 Kasım 2019 Pazar Günü sandığı işaret edecektir, binaenaleyh: Henüz İstanbul’da rüştünü ispat edemeyen İmamoğlu, partileşme sürecini tamamlayamayan Davutoğlu-Babacan ve akil adam Gül otomatikman tasfiye olacaktır ve de Sayın ERDOĞAN/Cumhur İttifakı bir defa daha zaferini ilan edecektir.

‘Devlet Bey’in tavsiye ve telkinleri ile mahalli seçimler hususunda revizyon gerçekleştirilecektir ve 2024 tarihinden itibaren Cumhurbaşkanlığı/Milletvekilliği/Büyükşehir-İl Belediye Başkanlığı seçimleri beraber yapılacaktır ve de seçilecek Büyükşehir-İl Belediye Reisleri, ilçe ve belde belediye başkanlarını bizzat tayin edecektir. Tabiatıyla Türkiye 5 yılda bir defaya mahsus olmak üzere sandığa

gidecektir ve böylece bütün idarecilerini tespit edecektir, haliyle mesaisini seçim maratonları için zait yere sarf etmeyecektir.

Şu noktaya rezerv/şerh koymalıyım ki; 2024 seçimlerinde İmamoğlu projesi muhtemelen tekrar gündeme gelecektir lakin merak buyurmayın herkesin bir planı varsa 7000 senelik “Türk Teşkilatı’nın/Heyet’inin” de bir planı bulunmaktadır. “DEVLET SAHİPSİZ DEĞİLDİR.”

Bu arada kimse tedirgin olmasın, çünkü 3 Kasım 2019 tarihli seçimlerde Milletvekilliğine aday değilim!

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI