ZAMAN - Betül Ertuğrul

20 Mayıs 2019 Pazartesi

Her geçen gün biraz daha eksiltiyor benden. Çok klişe değil mi? Klişelerden hep nefret etmişimdir. İstemediğin ne varsa yaşarsın ya öyle işte..
Akıl almaz, vücut kabul etmez, sindiremez ya bazen miden çoğu şeyi öyle işte..
Saat 18:54. İyi kalabildiğim tüm yanlarım kırıldı. Biraz uykum geliyor, biraz da sinirsel ağrımalar. Kahve her zaman aynı süt ve şekeri barındırmıyor.
Çorabım bileklerimi sıkıyor ama çorapsız kalmaktan da pek hoşlanmıyorum. Ne diyorum?
Keşke annem için dünyada güzel olan ne varsa kucaklayıp kucaklayıp getirebilseydim. Bu yolda bin kere gidip dönmem gerekiyor olsaydı bile yine giderdim o yolu. Her bir kucak annemi biraz daha güldürecekse şayet.
Bazı insanlar derin sızlamalar bırakıyor değil mi? Sevginin ideali olmaz, gözüne baktığımda eridiğim zamanlarda öğrendim. Sevginin affı da olmuyor biliyor musun? Ne kopan saçı yerine takabiliyorsun artık ne kırılan tırnağı. Ben de biliyorum tekrar uzayabileceklerini ama sen de biliyorsun o saç yine kopacak, o tırnak yine kırılacak. Gitmek istiyorsun, kapısını çalıp şöyle omuzlarından tutup bana söz vermiştin diye sarsmak istiyorsun da yapamıyorsun işte..
Bir gün içip içip kapına dayanmıştım hatırlıyor musun? İşte tam da öyle olacağını bildiğimden içemiyorum şimdi. Çünkü biliyorum içsem o telefonu götüme sokarım yine de aramam. Çünkü olmuyor gerçek sevginin affı olmuyor.
Saat 19:19. Kimsenin beni düşündüğünü sanmıyorum. Bu hayatta kim için “en sıkı ona sarıl” desem sarılmayayım diye kollarımı kesiyor sanki. Bundan sebep insan kalamıyor hiç bir yanım, acı olana da sevince de aynı bakıyor gözlerim. Işıltısız, belki biraz kısık. Şaşırmıyorum da pek olana bitene, hayat en şaşırtıcı olayları bile sindirtiyor insana. Artık her şey normal gelmeye başladığında mı büyüyor acaba insan?

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI