SAÇLARINIZI KAYBETMEYİN! - Dr. Özlem Teberik

6 Nisan 2021 Salı

Saç dökülme sebepleri bilinmekle birlikte insanların kalıcı çözüm bulmak konusunda zorluk yaşadığını duyuyorum. Kulaktan dolma, arkadaş tavsiyesi ile kullanılan bitkisel ve ilaç çözümleri çoğu zaman ne yazık ki olumsuz sonuçlanıyor.  Kellik ve saç dökülmesi konusunda bitkisel çözüm ve sular vb.. gibi birçok yöntemi duysak da genellikle bu tür yöntemler problemin daha da artmasına sebep olabiliyor. Yeni teknoloji ve teknikler sayesinde saç dökülmesine yönelik tedaviler mevcutken bu tür kulaktan duyma yöntemleri tercih etmemenizi öneriyorum.

Uzman bir hekime danışarak önce dökülme sebebinizi öğrenmeniz, saç ekimi gerekmiyorsa mezoterapi ve/veya PRP uygulanması, gerekiyorsa da yine alanında uzman bir hekim tarafından saç ekiminizin yapılıyor olması daha doğru bir yöntem olacaktır.  Saç mezoterapisi, deri altında olmayan bir kıl kökü oluşturmaz. Eğer saçlı deri altında saç kökü varsa o kökleri kuvvetlendirir ve deri üzerine çıkmasını sağlar. Dolayısı ile mezoterapi saçları güçlendirip kelliğe önlem alır fakat kellik durumunu tersine çevirmez. 

Saç Mezoterapisi Yönteminin Avantajları Nelerdir❓

Saç mezoterapisi yöntemi lokal olarak uygulanmakta ve yüksek kalitede sonuç vermektedir. Sadece istenilen bölgeler seçilerek farklı bölgelere uygulanabilir. Dökülen bölgenin uyarılırken diğer saç kökleri de bu uygulamadan olumlu olarak etkilenir. Bir diğer avantajı da az seansta uygulamanın tamamlanmasıdır.  Çoğu uygulamada kişiler daha ilk anlarda saçlarındaki olumlu gelişmeyi fark ederler.
Maliyeti düşük olan saç mezoterapisinde uygulanan ilaçlar hekimler tarafından uygulanır.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI