PARÇALI AY TUTULMASI VE ETKİLERİ - Gözde Sabırlı

16 Temmuz 2019 Salı


Bu hafta 17 Temmuz’da Oğlak burcunda gerçekleşecek Parçalı Ay Tutulması edilgen enerjide duygusal erozyonlara,yorucu koşullara ve zihinsel baskılı fırtınalara sebebiyet verebilir.Kendinizi bireysel olarak kısıtlanmış,zorlayıcı şartlar içinde çaresiz, ailevi konularda baskılanmış hissedebilirsiniz.
   Tutulma haritasını ele aldığımda, ölülere hükmeden karanlık güç Hades yani diğer nam-ı  sabıkalı enerji Plüton, huzurunuzu kaçıracak güvenliğinizi tehlike altına atacak işler,baskılayıcı travmalar,yorucu ancak geliştirici koşullar sunacaktır.
    Tutulmanın ana tampon görevini;
 Satürn&Pallas ikilisi üstlenerek karşınıza çıkan olaylara, inanç uğruna severek katlandığınız duygusal ve fiziksel  baskılara,duygusal olgunluk temelinde dayanıklılık göstermeniz yönünde çözümcül yaklaşmanızı kolaylaştıracaktır.
    Tutulmanın yücelen enerjisinde Boğa burcu yükseliyor.İlk dereceden yükselme olduğu için haritalara göre bu enerji özel bir kadersel etkisi olacaktır.
  Tutulma etkisinde Venüsyen oluşumlarda sevmek, sevilmek,maddi kaynaklar,estetik,güzellik ve evlilik adına önemli yeni başlangıçlar getirecektir. 
    Astrolojik haritanızda Oğlak burcunun hangi evde olduğuna dikkat etmelisiniz.
Yükselen burcunuzu 1.ev sayarak Oğlak burcuna kadar sayın,misal yükseleniniz Terazi ise Oğlak 4.evde olacaktır.
Tutulma 4.ev konularını (Aile,yuva ve ebeveyn ilişkileri) ön plana çıkartarak iyi ya da kötü sonuçlar getirecektir.Gerçekçi olmanız yönünde sizi önce bir sallantıya bırakacaktır.Sonra bu sallantının ardından gerçekçi koşullarda yorucu&yıpratıcı sınırlarda,ruhani anlamda boyut atlamanızı kolaylaştıracaktır.
  Sıkıntılara tutunup kalmazsanız dibi görmezsiniz ama tutunup kalırsanız zamk gibi sıkıntılara yapışıp kalırsınız.Bu nedenle her türlü sıkıntıyı bırakın,salıverin gitsin bitsin.İnceldiği yerden kopsun,her şey olacağına varır unutmayın!

  Parçalı Ay Tutulmasının aks derecesini tetikleyen tarihler ise 27-31 Temmuz olacaktır.Bugünlerde edilgen enerjinin en zirve halini astrolojik haritalarınıza göre deneyimleneceksiniz benden söylemesi:)

 Yıldızlarla kalın aman kalbinize zeval gelmesin!

BURÇ ASTROLOJİSİ

Koç ve Yükselen Koç
  Olasılıksız görünen,ihtimalleri tetikleyen tutulma,hayatınızın dayatmalarını bozacak cinsten alışkanlıklarınızı bıraktıracaktır.
  Aile ve ev hayatınızı ilgilendiren konularda geçmiş zaman bazlı değerlendirmeler yapacaksınız.
  Tamirat,tadilat,teknolojik ve tekniksel işlerinizde sorunlar çıkabilir,aksamalar olabilir.

Boğa ve Yükselen Boğa
 Geçmişi iyileştirmek adına güçlü bir ay tutulması sanki tepenizdeymiş gibi size olumlu enerjiler gönderecektir. Belleğinizde bir çok olayı şifalandırmaya yönelik olaylarda bakış açınızdaki hassasiyetlerle yüzleşeceksiniz.
 “Geçmişi değil ama geleceği değiştirebilirim” şeklinde atılımlar yapacaksınız.Cesur davranırsanız,kazanırsınız.
  Yakın çevrenizde akrabalar,akranlar ve kardeşlerle ilgili anlaşmazlıklar ortaya çıkabilir,sakin kalmaya özen gösterin.

İkizler ve Yükselen İkizler
 Finansal koşullara,beklenen&bekletilen konulara vurgu yapan tutulma enerjisi daha dikkatli ve detaylı olmanız yönünde size uyarılar gönderecektir.Para konularında titiz davranmaya,parasal ilişkilerinizi doğru yönetmeye çalışın.Borç almak ya da borç vermek gibi durumlara bulaşmayın!

Yengeç ve Yükselen Yengeç
  Karşıt burcunuzda gerçekleşecek tutulma ilişkilerinize,evlilik ve eş konularına derinsel açılımlar getirecektir.Umutsuz ve kararsız enerjilerden kendinizi izole etmelisiniz.Hassasiyetlerinizi kapatarak güçlü bir duruş sergilemelisiniz.

Aslan ve Yükselen Aslan
  İş,sağlık,hizmet ve düzen konularında kutupsallıklar getiren tutulma enerjisi size baskıcı bir tutumla duygusal yorgunluklar getirecektir.Duygusal yönden sizi baskılayan,korkutan ya da sıkıştıran olaylarla karşılaşacaksınız.
  Sağlığınızı ilgilendiren konularda hassas davranmalı,doktor kontrolüne başvurmalısınız.

Başak ve Yükselen Başak
 Aşk hayatınız,sevdikleriniz,keyif aldığınız konular ve çocuklarınızla ilgili konularda apaydınlık ışık tutan tutulma enerjisi planladığınız hayalleri hayatınıza taşıyarak sizi zevkten dört köşe yapacaktır.Tutulmanın en şanslı burcu olarak bu enerjiyi iyi değerlendirmeye çalışın.
 Mesleki açıdan idealler ve büyük projeler yaşam gündeminizi çevreleyecektir,iyi analizleyin.
 
Terazi ve Yükselen Terazi
  Tutulmaların görevi;değiştirmekte geç kaldıklarınızı göstermek olduğu kadar gerçekleri de ortaya sermektir.Ancak gerçeklerle yüzleşecek cesaretiniz olursa kendinizi koruyabilirsiniz.Bu bağlamda ailenizle ilgili cesaret içerikli yüzleşmeler yaşayacaksınız. Ev hayatını içeren konularda,miras ya da toprak ile ilgili durumlarda anlaşmazlıklar ortaya çıkabilir.Akrabalarınızla ya da aile bireyleriyle ani küskünlükler yaşayabilirsiniz.

Akrep ve Yükselen Akrep
 Hayatınızdaki her türlü iletişimi etkileyen tutulma enerjisi görüşmeler,konuşmalar ve benimsediğiniz fikirlerde uzlaşmacı olmanız yönünde sizi test edecektir.Vesvese ve karamsarlığa kapılmadan hayallerinize odaklanmalısınız.
  İmza işleri,sözleşmeler,anlaşmalar ve yayın içerikli konularda sorunlar ortaya çıkabilir.

Yay ve Yükselen Yay
 Yeni çevre,yeni müşteriler kazandıran tutulma enerjisi her koşulda sizi üst boyuta taşıyacaktır.İşe ait konularda,parasal kazançlarda  ciddi değerlendirmeler içinde 
avantajlı bir evre yaşayacaksınız.
  Otorite konumundaki insanlar ile olumlu diyaloglar kurarak iyi hissedeceksiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak
 Burcunuzda gerçekleşecek tutulma ile bireysel konularda önemli değişimler 
yaşayacaksınız.Kendinizi hayat maratonunda   
bir atletizm sporcusu gibi hissedebilirsiniz.
  İlişki bazlı büyük kararlar alarak sizi bütünleştiren,inancınızı tazeleyen,her koşulda sizi destekleyen hayat arkadaşınızı yaşamınıza alabilirsiniz.Olgun ve ağır tavırlarınızla dikkat çekebilirsiniz.
 Tutulmanın en radikalisti olarak,açılan fırsat kapılarından geçerek hayallerinize ulaşacaksınız.

Kova ve Yükselen Kova
 Astrolojik haritalarda tutulmaların gerçekleşeceği evler hem krizlerin ortaya çıkacağı konuları hem de boyut atlamanız gereken yeri işaret eder.Bu işaret psikolojik açıdan sizi etkileyen ruhsallık,yalnızlık ve dinlenme evinizde gerçekleşecektir.Kendi kendinizle başbaşa kalmayı tercih edebilirsiniz.Ya da çevrenizdeki insanlara olan bağımlılığınızı sorgulayabilirsiniz.
   Arkadaşlarınıza olan bağımlılıklarınızdan sıyrılmalı,arkadaş çevrenizden eleme yapmalısınız.Çevre edinmek her zaman güzeldir evet ancak her zaman çokluk iyi değildir.Sizi özel ve iyi hissettiren arkadaşlarınızı seçin,diğerlerini eleyin!

 Balık ve Yükselen Balık
  Duygusal alıklar yaratıcı balıklar gelecekle ilgili beklentilerinizi daha gerçekçi bir şekilde ele alacağınız bir evredesiniz.
  Sosyal çevrenizle ilgili değişimler yaşayarak olgun,tecrübeli,size yol gösteren ve yaşı sizden büyük insanlarla bir araya gelebilirsiniz.
  İkili ilişkilerinizde kontrol edemediğiniz durumlarda ani öfkelenmelere kapılmamalısınız.

GÖKYÜZÜ DİLİNİN ÖNERİLERİ

1 Film: Begin Again/John Carney

1 Albüm: Gloria Trevi/Diasa De La Noche

1 Kitap:  On dakika Otuz Sekiz Saniye 
                                  Elif Şafak 

 Gökyüzü Dilini Anlamaya Çalışın!
Işık izinde ışık gibi parlayın!
Sevgiyle,farkındalıkla,umutla,yenilikle,
müzikle,dansla,şiirle,anlayışla 
 Gökyüzü Dilini Takip Edin ve Hayal etmekten hiç vazgeçmeyin!
 Hayal gücü adına esenlikler sizi bulsun!
 Yıldızlar yağsın üzerinize,yıldızlarca sevgiler!
 
  

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI