YILIN KOVA EVRESİ - Gözde Sabırlı

5 Şubat 2019 Salı

 Haftaya günün geceyle buluştuğu alacakaranlıkta, gecenin güne sarıldığı şafaktaki yeniay ile geleceğinize yeniden  yön vermenizi sağlayan enerjilerde başladınız. Bu dönemde Kova burcunun özgürlük ve eşitlik vizyonunu özümseyerek, bilinçlenerek kolektif ruhu hayatınıza daha rahat yansıtacak ve   ”Herkesin ne dediğini boş ver, duyma!

Evrensel gerçekleri kavra ve onlara inan!” yolundan gideceksiniz. Yeniayla birlikte psikolojik kalkanlarınızı indirmeyi tercih ederseniz, birbiriyle kesişen yollarınızın çizgisiz sütunlarını kolaylıkla aşacaksınız. Özgürlükçü düşünceler, eylemler, sosyal iletişim platformları, reformları temsil eden Uranüs Yeniay’ın yöneticisi olduğu için sürprizlerle dolu bir ay sizleri bekliyor.

 Yeniden yeniden düşünüp, bir şeyleri tamamlamaya çabalarken, adım atmaya çalışırken Kova Yeniayı, aklınızda hiç olmayan seçenekleri fırsatlar şeklinde size sunacaktır. Hafta boyunca Mars & Uranüs birbirlerine ayak oyunları yapacağı için, sizlerde kimseyle zıtlaşmadan, gereksiz yere öfke dozajınızı yükseltmeden, kışkırtmalara münakaşalar halinde dalmadan önce  “BİR DUR YAHU” modunda kalarak, sakin olmaya özen göstermelisiniz.

Bu bağlamda bu hafta

9,10,11 Şubat tarihlerine dikkat ederek ruhunuzun; iman, mantık ve özgür irade gibi yüksek melekeleri sayesinde bedenin hakimi olduğunu ve gezegen etkilerinin üstesinden gelecek güce sahipliğini unutmadan negatif enerjiyi pozitif yöne sağaltmaya özen göstererek değerlendirmelisiniz. Yılın Kova evresinde, uyandığınız her günün hayatınızın ilk günü gibi olduğunu düşünerek nefesleyin! Bu şekilde kendinizi, kendinizden çok bir bütünün parçasına ait olduğunuzu görmeniz kolaylaşacaktır. Özellikle bu evrede; Evrensel değerleri ve insanlık onurunuzu her şeyin üzerinde tutarak, hümanistsel tavırlar içinde olmaya önem verin! Varoluş amacınızı gerçekleştirmek adına ruhunuzu gölgesiyle bütünleştirme yönünde hareket edin!

BURÇ ASTROLOJİSİ

Koç ve Yükselen Koç

 Yeni arkadaşlıklar ve yeni idealler hayat sepetinize aniden eklenmesiyle farklı bağlantılar geliştireceksiniz. Sizden mutlusu yok:) Sadece sağlığınızı ihmal etmeyin, ihlal olursunuz! Marsiyen etkilerde tepenizde olacağı için öfkeli olmamalı, fevri çıkışlar yapmamalısınız.

Boğa ve Yükselen Boğa

 Kariyer hayatınızla ilgili verimli bir dönemdesiniz, teklifleri değerlendirmelisiniz!

Bu dönem suçluluk duygunuzun volümü yükselebilir, kendinizi şımartma hakkını kullanarak rahatlayabilirsiniz.

 Parasal rahatlık içinde keyifli hissedeceksiniz. Yeme & İçme alışkanlıklarınıza dikkat edin!

İkizler ve Yükselen İkizler

 Seyahatler, yeni fikirler, yeni insanlar vb. konularda yeniliklerle dolu bir haftadasınız. Bazı detayları daha daha irdeleyerek, inceleyerek adım atmalısınız. Arkadaşlarınızla aniden gerilimli diyaloglar içinde savunmasız hissedebilirsiniz, sakin kalanın avantajlı olduğunu unutmadan soğukkanlı davranın!

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Satürn’ün sorumluluk bilincinden ve disiplin katılığından Venüs sayesinde kurtulduğunuz şu dönemde, insan ilişkilerinde daha iyimser ve anlayışlı olacaksınız. Ani harcamalar içinde ödemelerinizin takibini yapacaksınız. Hayat koşullarınızın yardımlaşmalarla iyileştiğini hissedeceksiniz.

Aslan ve Yükselen Aslan

 Çalışma koşullarınızın hem zorlayıcı daraltıcı aynı zamanda parasal doyuma kavuşturacağı esnekliği yaşayacaksınız. Kalbinizden geçirdiğiniz bir dilek bu hafta kolaylıkla gerçekleşebilir. Özel bir başlangıç yapma fırsatını yakalayabilirsiniz. Gezegenlerin verdiği şansı iyi değerlendirmelisiniz.

Başak ve Yükselen Başak

 Özel hayatınızla ilgili ayrıcalıklar içinde çok daha iyi hissedeceğiniz bir dönemdesiniz. Sürpriz bir gelişme sizi mutluluktan yukarıya taşıyabilir. İnsan ilişkilerinde tatlı & sert tutumlar gösterebilirsiniz.

Terazi ve Yükselen Terazi

 Aşk hayatınız ve çocuklarınızla ilgili sürpriz gelişmeler, duygusal enerjinizi yükseltecektir. Kova burcundaki yeni ay size yeni zevkler ve beğeniler kazandıracaktır. Arkadaşlıklar içinde kuracağınız bağlar size farklı şans getirecektir. Gerilimli olaylar karşısında genişlik ve esneklik zırhınızı takının, umursamayın!

Akrep ve Yükselen Akrep

Maddi açıdan şanslı bir haftadasınız, fırsatları kolaylıkla değerlendireceksiniz. Ev ve aile içinde aktif olarak, aile bağlarınızı güçlendireceksiniz. Yakın çevrenizde yazışmalar, görüşmeler yönünden hareketlilikler yaşayacaksınız. Ebeveynlerinizle inatlaşmamaya özen göstermelisiniz. Duygusal konuşmalar içinde güven arayışınızı sağlam bir temele oturtacaksınız.

Yay ve Yükselen Yay

İletişim odaklı konular, sunumlar içinde esnekliğinizi ve iyimserliğinizi koruduğunuz bir haftadasınız. Havai Kova yeniayı ile alacağınız kararlar ve yapacağınız konuşmalarla güzel fırsatları yakalamanız kolaylaştıracaktır. Günlük yaşantınızda enerjiniz çok artabilir, aşırılıklardan kaçınarak enerjinizi sportif faaliyetlerle dengeleyin.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Aşk tanrıçası Venüs’ün burcunuzdaki yol alışıyla beraber insanların ilgisini ve beğenisi üzerinizde hissedeceksiniz. Gizli fırsatlar, şanslar yakalayabilirsiniz. Parasal artışlar yaşanırken doğru orantıda harcamalarınızda da  artış yaşayabilirsiniz. İlişkilerinizde yeniden yapılandırma sürecine girerek, gelişmeye ve öğrenmeye açık olacaksınız. Aşk ve evlilik hayatınıza ilişkin mutlu gelişmeler yaşayacaksınız.

Kova ve Yükselen Kova

Burcunuzda gerçekleşen yeniay size yeni başlangıçlar, yeni imkanlar sunarken rahatlıkla yenilikleri kucaklayacaksınız. Zekanızı verimli ve etkin bir şekilde kullanarak karizmatik davranacaksınız. Bilimsel ve entelektüel çalışmalar içinde sıra dışı ve yenilikçi eğilimlerinizle dikkat çekeceksiniz. İç dünyanızda karamsarlığa yer vermeyin, iyimserliğinizi koruyun! Ani öfkelenmelere karşı iradenizi iyi yönetmeli, suçluluk duyacağınız hatalar yapmamalısınız!

Balık ve Yükselen Balık

Kova burcundaki yeni ay ile kontrol dışı durumlar beklenmedik gelişmeleri akabinde getirebilir. Sabırlı olmaya özen gösterin. Arkadaşlıklar ve gruplar içinde özel hissedeceğiniz destekler alacaksınız. Parasal konularda engelleri ve olumsuzlukları kolaylıkla aşacaksınız. Ortaklı kazançlar konusunda şanslı gelişmeler yaşayacaksınız. Ruhsal gelişiminiz için yeni şifa teknikleriyle şifalanıp, daha iyi hissedeceksiniz.

GÖKYÜZÜ DİLİNİN ÖNERİLERİ

1 Film: ROMA/ Alfonso Cuaron

                     Dram

1 Kitap:        Svetlana Aleksiyeviç 

Son Tanıklar-Çocukluğa Aykırı Yüz Öykü

1 Albüm:  Damien Saez/ Debbie

Gökyüzü Dilini Anlamaya Çalışın!

Işık izinde ışık gibi parlayın!

Sevgiyle ,farkındalıkla, umutla, yenilikle, müzikle, dansla, şiirle, anlayışla..

Gökyüzü Dilini Takip Edin Ve Hayal Etmekten Hiç Vazgeçmeyin. Hayal gücü adına, esenlikler sizi bulsun!

YILDIZLARCA SEVGİLER!

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI