HALKIN KÖŞESİ - KEREM ŞAHAN

2 Haziran 2020 Salı

Tüm Güven Sen Adana İl Başkanı Engin Yıldırım’ın şuan mağdur durumda olan güvenlik elemanlarıyla ilgili olan yazısını noktasına ve virgülüne dokunmadan yayınlıyorum.

Sayın Cumhurbaşkanımız, İçişleri Bakanımız, Milli Eğitim Bakanımız, Siyasî partilerin Genel başkanları ve Milletvekillerimiz,

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de görülen ve binlerce vatandaşlarımızın ölümüne neden olan global düzeyde salgının boyutu günden güne gözler önüne serilirken, bir başka salgın olan işsizlik salgını ile mücadele etmek zorunda kalan biz MEB güvenlik görevlileri sizlerden süreklilik talep ediyoruz.  Taşeron Yasası olaraktan Bilinen 696 Sayılı KHK kapsamında MEB güvenlik çalışanları kadroya dahil edilmedi. Bizler MEB güvenlik personellerinin de 696 KHK kapsamında kadroya alınması için Sizin makamınıza ve gücünüze güvenerek sizden yardım talep ediyoruz. Okullarda her yıl değişen güvenlik görevlilerinin yerine daimi ve kalıcı güvenlik görevlilerinin olabilmesi, ailelerin çocuklarını yıllardır aynı kurumda çalışan güvenlik görevlilerine gönül rahatlığı ile emanet edebilmesi için kadro talep ediyoruz ve mağdur durumdayız. MEB güvenlik çalışma sözleşmesinde 9 ay çalışılıp daha sonra tekrar sıfırdan seçmelere girmemiz gerektiği yazmakta. Bizler 9 ay sonra ne olacağımızı bilmiyoruz. 9 ay sonra iş akdinin sonlandırılmasını istemiyoruz.

‘SÜRELİ İŞÇİ DEĞİL, SÜREKLİ İŞÇİ OLMAK İSTİYORUZ’

Bu konuda mağduriyetimizin en kısa sürede giderilmesi ve gerekli olan sürekli işçi statüsüne kavuşma isteğimizin göz önünde bulundurulup İŞKUR MEB güvenlik personellerinin de kadroya dahil edilmesi yegâne arzumuzdur. Bu zorlu süreç içerisinde salgının boyutunu ve getirilerini gözetmeksizin cansiperane şekilde devletimizin bizlere uygun gördüğü; Sosyal vefa grubu, Bankalar, PTT’ler, Pazar yerleri, park ve bahçe gibi alanlarda görev almak sureti ile görevlendirildik. Ve tek bir gün pes etmeden, gocunmadan fedakârlığımızı devletimize gösterdik. Şimdi sıra devletimizin bize duyarlılığını gösterme vaktidir düşüncesi ile Sayın Cumhurbaşkanınızdan istirhamımız şunlardır: 

1-) 9 ay çalıştırıldıktan sonra kapının önüne konmak değil işimizde süreklilik istiyoruz
2-) Devletimize yük olmamak için maaşımızın asgarî ücret düzeyinde olması ancak statümüzün daimî işçi olması. 
İnanıyoruz ki Sayın Cumhurbaşkanımız da, bu konuya duyarlılığını bir kez daha gösterecek ve bizlere o müjdeli haberi duyuracaktır. 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI