KORONA VE BENCİLLİK  - KEREM ŞAHAN

8 Nisan 2021 Perşembe

1 yılı aşkın süredir hayatımızda olan korona virüs salgını sürecinde en çok darbeyi esnaf aldı. Bu kapsamda defalarla açılıp kapandılar. Ama genellikle kapalı kaldılar. Açık oldukları zamanlarda ise maalesef insanlarımız sanki kıtlıktan çıkmış gibi saldırdılar kafe ve restoranlara. Bu durum karşısında mekan işletmecilerinin aldıkları yetersiz önlem ve bazı durumlara göz yummaları ramazan ayında tekrar kapanmalarına sebep oldu.

Esnaf açısından bakarsak duruma şöyle diyorlar:  "En kötü ihtimalle virüsten ölmezsek acımızdan öleceğiz..."   Haklılar mı ? Sonuna kadar haklılar... Kıtlıktan çıkmış gibi mekanlara akın eden bazı insanlarımız açısından bakarsak olaya... Sanırım onlarında iç sesi şunu diyordur: "Sosyal medyamda bir sürü takipçim var ve çok param var neden zengin ve lüks mekanlarda ‘story’ atamıyorum.  Açılsın da bir an önce çok param olduğunu herkese göstereyim.’’

Evet modern zamanda çağımızın gizli görgüsüzlüğü bu şekilde oluyor ne yazık ki...  Sırf sosyal medyada donatılmış süslü masaları, çok arkadaş çevresi olduğunu, çok parası olduğunu ve belki de bir emekçinin bir asgari ücretine denk gelecek kadar parayı bir gecede harcadığını göstermek istediği için akın edildi mekanlara. Sonunda tekrar kapandı ve olan yine esnafa oldu.. Belki de çağımızın en kötü hastalıklarından birisi olan bencillik yüzünden yenemiyoruz bu salgını..

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI