Land of Paradise - MURAT YILDIRIM

14 Temmuz 2020 Salı

Yaşam sürecimizin en sıkıntılı yılını yaşıyoruz şüphesiz. Uzun süre zorunlu evde kalma, paranoya derecesinde hijyen manyaklığı derken biraz normale döndük ama sinirlerimiz halen gergin ve oldukça yorgunuz. Kopmak zorunda kaldığımız yaşama tekrar sarılabilmek için bir yerlerden başlamak gerekiyor. Bu başlangıcın en önemli adımı da şüphesiz tatil. Ezber günlerden, ezber alışkanlıklardan, ezber sıkıcılıktan biraz olsun uzaklaşmak ve en azından mavi bir denizle kucaklaşmak.

Sanırım tatil dediğimiz bu kısa süreli dinlence hiçbirimizin hayatında bu kadar zorunlu hale gelmemişti. Bir bakıma psikolojik anlamda bir detoks niteliği de taşıyor bu yıl yapacağımız tatiller. Daha şüphelerimiz geçmedi, hala gözle göremediğimiz bir virüsün varlığından korkuyoruz. Ama giderek alışıyoruz bu virüsle birlikte yaşamaya.

Ben de bu süreci acayip takıntılı yaşayan, domestosla yatıp kalkan psikomanyak ruh halimi artık bir bavula koydum bir daha açmamak üzere depoya kaldırdım. Şimdi yeni bir bavul açtım ve tatile gitmeye hazırlanıyorum. Son 4 yıldır adresim aynı. Aynı yere gidiyorum. Çünkü aradığım her şeyi bulduğum bir yer. Alanya’daki Land Of Paradise benim için bir tatil noktası ya da konaklama yapacağım bir 5 yıldızlı otelden çok, her yıl gittiğim kendi yazlığım gibi oldu. Bu yıl gittiğimiz yerin tanıdık olması daha bir önem kazandı. Çünkü Covid nedeniyle, en azından tüm önlemlerin alındığından emin olduğumuz yerleri seçmeliyiz. Bu anlamda kafam rahat. Otelin sahibi genç girişimci Nadir Köse, bu konuda o kadar hassas davranıyor ki yanımda domestos götürmeme gerek yok. 
Hepimiz zorlu bir savaştan çıktık ve ödülü hak ettik. Ancak başkasından beklemeyin size ödül vermesini. Kendi ödülünüzü kendiniz verin ve yerinizden kalkıp tatil hazırlıklarınıza başlayın. Hayat eve falan sığmıyor. Dışarıya taşıyor. Güneşe uzanıyor, denize koşuyor ve sizden önde gidiyor. Land of Paradise beni bekliyor…

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI