EDİLECEK DUA - MUSTAFA KEMAL EVREN ÇİĞİL

11 Eylül 2019 Çarşamba

Cengiz Han zamanı akan nehirde elini yıkamanın bedeli ölümdü
Göç edip çürüdük çöp kusarak üç denize sıçan bi' hale büründük
Egzoz gazı soluyan sağı solu belli olmayan
Mangala gitti maganda!
Orman yanar tabiatın gözleri kan ağlar. Kibir yaptı tavan fabrika bacası basar. Atom reaktörü, çöpü hasar "Electro smoke" ile her an atakta.
İnsan en büyük parazit. Gezegene bak lan!. Hayvan kadar olamadı beşer
Ortama uyamadı revize eden. Faturasını gelecek nesil öder. Kıyamet şur'da "mal" gibi izle!’’
Yirmi ses sanatçısı bir araya gelerek bu sözlerle Ülke gündemine, ülke gidişatına, ülkenin durumuna dikkat çekmek istediler. Sanatına saygı duyduğum bu isimler ‘’ Susamam’’ diyerek yediden yetmişe herkese seslenerek gündeme, gündem öncesine ve gündem sonrasına eleştirilerde bulundular. En doğal hakları olan ifade özgürlüğünü kullanarak belki de sarp dağın zirvesine kısa sürede çıktılar.
Tebrik ediyorum.
Burada eksik kalan birçok mesele de olduğunu dile getirmek istiyorum. Toz duman olan, her yanı yara bere içinde kalan ve sancı içinde yaşlar akıtan toplumda keşke bir de şu anneler için vurgu yapsalardı. Hiç tanımamış olsak da keşke o annelerin evlat özlemine biraz da olsa değinseydik.
Günden güne artan anne sayısı, kardeş sayısı, insan sayısı yani millet sayısı var. İnşallah daha da artacak. Bu toplumun ortak paydası unutmayalım ki teröre karşı duruştur. Başucunda uyuduğumuz birçok şehidimiz ve onların bizlere emaneti annelerimiz var. 
O nedenle bu değerli kardeşlerimizin çalışmasını takdir ediyorum; ama bir eksikle! Terörün bittiği ne zaman müjdelenirse mevsim dört, duyu beş millet payidar olacaktır.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI