KENDİNİ ARAYIŞ  - MUSTAFA KEMAL EVREN ÇİĞİL

22 Eylül 2020 Salı

Dünyayı verseler bile değişmeyeceğimiz, kendimizdeki sonsuz değeri görmeyen, kendi varlığından memnun olmayan insanlar haline geldik! Genç kızlarımız kendini tik tokla ifade etmeye çalışıyor! Çocuklarımızın çoğu şükretme duygusunu bilmiyor. Değersizlik duygusu her türlü olumsuz davranışın kaynağıdır. Bu nedenle herkesin küçük büyük demeden dikkate alması gereken bir farkındalık oluşturması lazım.  İnsanlar sadece İhlas suresini idrak etseler; Ötede bir Allah şartlanmasını terk eder…

Bölünmesi, parçalanması mümkün olmayan AHAD(TEK) olan sınırsız bilincin ne demek olduğunu, ya da NE DEMEK OLMADIĞINI anlar, her an her yerde aynı tamlıkta olan varlığın ne demek olduğunu bilir, sakal ve cüppe arkasına saklanan şeytan kullarını anlarlardı.
Yol göstericileri o zaman şeytan değil, akıl ve bilim olurdu!

Maturidi'nin ismini öğrenir Ahmet Yesevi'yi, Hacı Bektaş Veliyi, Bizim Yunus'u öğrenirler, sapıkları fark ederlerdi...
Ve bunların sonucunda farkındalık oluşur kendi Özben ve özsaygılarını rahatça fark edebilirlerdi.
Hani ne diyor Hz. Ali, "Öyle bir devir gelecek ki; mal cimrilerin, kılıç korkakların, kalem cahillerin elinde kalacak..."  işte bu karanlık çağın ve ötesinde bekleyen mutsuzlukların üstesinden ancak dünyanın, yaşamanın ve Rabbaninin farkına varırsak kurtulacağız.  Bu da dergaha hizmet, sandığa gitmek ve ceplerde mavilileri biriktirmekle olmayacak.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI