ARTIK BÖYLE BİR SEÇİM YAŞAMAMALIYIZ - Mustafa Köseoğlu

25 Mart 2019 Pazartesi

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak seçim öncesi siyasi partilerin seçim çalışmalarını, radyo, televizyon konuşmalarını, miting alanlarındaki sözlerini bir daha duymak, yaşamak istemiyorum. Bizi yönetmeye yeltenen bu insanların çevreyi, insanlığı, güzelliği, insan psikolojisini, saygıyı, sevgiyi bir tarafa bırakmak adına sadece kazanmaya odaklanmalarındaki hırçınlıkları görmek istemiyorum.

Sandıktan birinci çıkmak adına her türlü yöntemi, nizami, gayrinizami uygulamalarını bu toplumun hazmedeceğini sanmıyorum.

Sokağı, caddeleri, bulvarları, göbekleri, parkları kirlettikleri, görüntü kirliliği yarattıkları yetmiyormuş gibi… Giydirilen ve ses sistemi yerleştirilen giden-gelen araçlardan çıkan ve müzikle ilgisi olmayan, sadece beyinleri tırmalayan bağırıp-çağırmakla sokağı inleten çalışmalar.

Dinin ve inanç duygularının hoyratça kullanıldığı oy devşirme çabaları, camilerde yemekli toplantılar, siyasi konuşmalar, minarelere siyasi parti bayrakları, (özellikle AKP bayrakları) pankartlar asılması.

Doğruluk, dürüstlük, vatanseverlik yarışmasında kendilerini ilk görenlerin, özellikle partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın devletin tüm olanakları ile yerel seçimlerde 7/24 odaklanması, Belediye Başkanlarının Belediye olanaklarını seçim çalışmalarına dahil etmesi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün Belediye otobüslerine boy boy resmini-posterini yapıştırması yargıya taşınması gerekli değil mi? Makamlar hiç kimsenin babasının çiftliği değil. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın korumalarıyla, meclisin olanaklarıyla çalışması etik miydi?

Ondan sonra da Vatan-Millet-Sakarya diyerek yurtsever geçin. Bu iş bu kadar basit mi?

Ayrıca, özellikle Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pensilvanya’daki hain terörist dediği ve ne istediler de vermedik diyerek devletin teslim ettiği Fetullah Gülen ile mücadele ediyorum derken, AKP içindeki siyasi ayağı temizlemediğini yaptığı atamalardan izliyoruz.

Bank Asya’ya, ev sahibimin hesabı orada diye kirasını yatıran polisi, öğretmeni, memuru işinden ederken. Bank Asya’nın avukatı Fikret Yeni’yi Seyhan Belediye Başkan adaylığına ata, Yüreğir’e M. Fatih İspir’i ata, 17-25 Aralık operasyonundan sonra Bank Asya’ya milyon dolarlar yatıran Fettah Tamince’ye canlı yayında ekrandan AKM’nin ihalesini ver. Boşuna demiyor, 15 Temmuz gecesi eşini ve oğlunu kaybeden AKP reklamcısı Erol Olçuk’un eşi Nihal Olçuk, “kaça sattınız 250 şehidi” diye.

Şunu herkes biliyor ki, Fetö darbesi Fetöyü kullananların istediği şekilde sonuçlandı. Laik, Demokratik Cumhuriyet idaresi Başkanlık Sisteminin kurulmasında olağanüstü halde, kanun hükmünde kararnamelerle yollar döşendi. Böyle anti demokratik bir seçimi-seçimleri bir daha yaşamayalım diyorum.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI