CHP MİLİTANLARINA NE ZAMAN SAHİP ÇIKACAK? - Mustafa Köseoğlu

2 Aralık 2019 Pazartesi

CHP’ye katkı veren isimsiz kahramanları değerlendirmek istedim; bu yazımda… 1992’de emekli olur olmaz okuldan ayrılınca, tüzel kişiliğini 31 gün önce (09.09.1992) kazanan CHP’ye kayıt yaptırdım. 1997’de Seyhan İlçe Başkan Yardımcılığı, Seyhan İlçe Sekreterliği, 30.03.2000’de de CHP Seyhan İlçe Başkanlığı ile CHP ailesi içerisinde yönetici etkinliğinde bulunmaya başladım.

O gün dek CHP’sine maddi-manevi destek verip kendisini ön plana çıkarmayan ama bugüne dek milletvekili olanlardan, Belediye Meclis üyesi olanlardan; hatta Belediye Başkanı olan bazı arkadaşlardan çok daha fazla CHP’yi katkı, emek ve efor harcadığını bildiğim TANER ÖZCANDAN’dan bahsediyorum. Kendisi birinci sınıf mali müşavir. İl ve ilçe örgütlerine, partilere yardım ve katkı vermede hep önde olmuş. Sürekli vermiş. Öyle ki; CHP İl Binası’na icra gelip, masa ve sandalyeler takır takır-tukur aşağıya indirildiğinde, evinde bir yangın varmışçasına, bir itfaiye eri gibi olaya müdahale ederek, icra işlemlerini anında durdurmuştur. 

Öyle mütevazi bir kişiliğe sahip ki; bunu gündeme bile hiçbir zaman getirmemiştir. Ne zaman il, ilçe kongre yapacak, miting yapacak, Taner Özcandan yapılması gerekenleri bu parti de makam sahibi olanlardan on katı daha fazla yapmıştır, halen de yapmaktadır. Bu güne kadar Belediyelerden hiçbir ihale istememiş, “şunu veya bunu işe alın” dememiştir. Hatta inanıyorum ki; benim bu yazıyı kaleme aldığımı bilse, “Ne gerek var, abi” diyerek, tepkisini göstereceğinden de eminim. Ne reklamı sever, ne de övünmeyi…

Atatürkçü ve partisine aşık bir CHP neferidir. Meydan Mahallesi’nde yetişen bıçkın delikanlılardan biridir. Mahalle çalışmalarımızda, özellikle Kıbrıs Caddesi’ndeki toplantılarımızı 3-5 bin kişilik mitinge dönüştürmesindeki katkılarını bire bir yaşayan birisiyim. 

CHP’sini sokakta, mahallede buluşturan böyle yiğit ve cefakar partililerimize niye sahip çıkmıyoruz? CHP’sinin seçim sandıklarını ekipler oluşturup, koruduğunu; kumanyası gelmeyen sandık görevlilerine seçim günü arabasının bagajından eksik etmediği 500-600 dürümü kendi elleriyle dağıttığını biliyorum. Keşke her mahallede, her ilçede Taner Özcandan gibi parti emekçileri olsa.
O zaman İl ve İlçe örgütlerinin de işleri yarı yarıya kolaylaşmaz mı? Bütün bunları anlatırken CHP İl ve İlçe Başkanlarına sesleniyorum: Böyle hemen hemen her mahallede ve ilçede partinin etkinliklerini bir çok kişiyle üstlenen bu tür arkadaşları takdirnamelerle, sertifikalarla ödüllendirip, genç partilileri teşvik edici çalışmaları yapmalarını öneriyorum. Ayrıca 25 yılını dolduran partilileri de bir şekilde değerlendirerek, ödüllendirilirse iyi olur kanısındayım. 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI