EGONUZ BİRLİK VE BERABERLİĞİ SAĞLAMAYA ENGEL - Mustafa Köseoğlu

27 Ağustos 2019 Salı

25 Ağustos 2019 Pazar günü Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan gönderilen mesaj iletisi ile bilgilendiğim “Karataş içme suyu temel atma törenine” bir coşku ile katılmak için gittim. Tören başlamadan yarım saat önce vardım temel atma yerine. İlk işim gözlerim Adana Milletvekillerini aradı. Sadece Sayın Ayhan Barut’un gönderdiği ve elektrik direğine dayalı bırakılmış çiçeğini gördüm. Protokolde CHP Adana İl Başkanı. Karataş’ta kurucu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yaptım. 1978’de Karataşlıları ve Karataş’ta siyaset yapanları aradım, durdum. Maalesef üç beş insanın dışında kimseyi göremeyince burada tepkisel bir yaklaşım sezinledim. Kısa bir araştırma ile Yüreğir’den Belediye Meclis Üyeliğine başvuran, ön yoklamada 17. sıraya gelince, seçilme ihtimali zayıf görülünce Karataş CHP listesinden 1. sıraya yerleştirilen Sedat Gül’e duyulan tepkinin protestoya dönüştüğünü tespit ettim. Karataş’ta Hüseyin Sözlü döneminde oluşturulan Büyükşehir kadrolarından işten çıkartılanların Sedat Gül aracılığı ile tekrar işlerine döndürülmesi ve kendisinin Belediye Meclis üyesi olması için çalışanların iş taleplerinin bu vesile ile önlerinin kesilmesine Karataş halkı, “Sesiz bir tepki” koyarak, etkinliğine katılmadıklarını gözlemledim. Adana’dan etkinliğe katılanların üçte biri kadar gelen olmadığı; katılanların da “Zeydan Başkan beni görsün, belki bana iş, aş verir” niyetiyle geldiğini gördüm. Öyle ki; gözlerim Karataş CHP Belediye Başkan Adayı Mehmet Yıldız’ı aradı. Geldiyse bile göremedim. Asıl yazmak istediğim, aşağıda anlatmaya çalışacağım, daha önemli konuydu: Ben 25 Ağustos 2019 günü, bunaltıcı sıcağa rağmen, tansiyonumu ve kalp rahatsızlığımı aldırmadan mutluluk yaşayacağımı sandığım bir etkinliğe gidecektim. Keşke gitmeseydim de bu olumsuzlukları yaşamasaydım. Sayın Zeydan Karalar, Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, partide birlik ve beraberliği sağlamakta. İl Başkanı kadar etkili olmak zorunda. Hoş İl Başkanı ne yapıyor, belli değil. Kendisinin Genel Başkanını temsil ettiğini farkından olmadığını biliyorum. Karataş’taki etkinliğe Ceyhan Belediyesi davet ediliyor. (Yapılan anonslardan) Adana’nın Terliksiz köyünden Seyhan Belediye Başkanı Sayın Akif Kemal Akay davet edilmiyor. Yine eskiden Karataş’a bağlı Şıhmurat Köyü doğumlu Çukurova Belediye Başkanı Sayın Soner Çetin’de davet edilmiyor. Soner Çetin’in rahmetli ağabeye Asım Çetin, Karataş’ta bir dönem CHP İlçe Başkanlığı yaptı. Keza Akif Kemal Akay, iki dönem CHP Adana İl Başkanlığı yaptı. Zeydan Karalar’dan, “En azından kendisinin yerine kayyum atamak isteyenlere karşı burada birlik ve beraberlik görüntüsü vermesini” isterdim. İl Başkanı Mehmet Çelebi, bu eksikliği “Büyükşehir Belediye Başkanını” uyararak, tamamlamalıydın. Hatta bu birlikteliği sağlayamıyorsan ya etkinliğe gitmeyecektin yarda İl Başkanlığından sessizce ayrılacaktın. Zeydan beyin egosuna teslim olmayacaktın. 
Aslında yazacaklarım o kadar çok ki… Davutoğlu’nun karnından daha şiş benim karnım. Partimi yıpratmamak adına şimdilik susuyorum. CHP’nin son 50-60 yılda özleyip de bir yerlere getiremediği; dürüst ve ilkeli bir belediye başkanını yıpratmak, küçük düşürme çalışmaları yapmak size ne kazandıracak anlamış değilim.  Asıl siz küçük düştüğünüzün farkında mısınız? Çünkü gerçekten küçük işlerle uğraşıyorsunuz. Beyler siz ne yapıyorsunuz? Karataş içme suyu temel atma törenini anons eden zat MHP’den aday adayı… Koskoca devlet kurmuş CHP’den anons yapacak bir yetenek bulamadınız mı? Anonslar 31 Mart seçimleri öncesindeki sloganlar, seçimlerin üzerinden 5 ay geçti. Hala seçim öncesi sloganlarla Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapılabilinir mi?

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI