AŞKIN CAN PAZARI - Muzaffer KOLİK

24 Haziran 2020 Çarşamba

Aşkın can pazarında onurunu yitiren aşıkın kurtuluşu ancak nefretle mümkündür. Bu durumda suskun kalmak mümkün değildir. Tıpkı cennet gibi cinnet de Tanrı vergisi, hediye. Her babayiğide nasip olmaz ki. Şüphesiz ki her canlı ölümü tadacaktır ama aşkın depremine, aşkın yangınına, aşkın seline de maruz kalacaktır. Bunlardan kaçınılmaz, kaçılamaz, eğer insansa…
Aşk yolunda son sürat yol alınırken  “nefret” virajında ani dönüş yapılabilir. Kaçınılmaz. Kaçılmaz. Nefret, enerjisi aşk kadar yoğun, aşk kadar büyük bir duygudur. Aşkın yıkıntıya uğrattığı aşıkları ancak nefret ayakta tutabilir.
Aşktan sıyrılmanın, çıkışın tek yolu nefrettir. Ancak nefret aşktan daha fazla bağımlılığa yol açar. Çaresi tükenen aşığı “nefret” dirençli yapar. Çünkü nefrette “aşk” gibi dengesiz, aşk gibi tozu dumana katandır. Aşk kadar yakıcı, yıkıcı ve tehlikelidir. Zaten sevmek birçok şeyi göze almak demek değil midir? Nefret, aşkla boy ölçüşebilecek tek duygudur ve nefreti de ancak "aşk’’ yok edebilir. Aşk, aşık olanı tüketirken, Nefret, aşık olunanı tüketir.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI