Kendine Fazla Güvenme - SERAP ERBAY

8 Nisan 2019 Pazartesi

Yetersizlik fazla güveni besler.

"Bir şeyi bildiğinizde bunu savunmak, bilmediğinizde ise bilmediğinizi kabul etmek; işte gerçek bilgi budur" (Konfüçyus)

Bin Ali Yıldırım, bu seçimlerde kendine fazlaca güvendi. Karşısındaki rakibi hafife aldı. 17 yıldır kazanıyoruz nasıl olsa yine kazanırım diye düşündü fakat olmadı. Şimdi ise Türkiye'de traji komik bir duruma düştü. Yenilgiyi hazmedemedi ve tekrar tekrar oyları saydırmaya başladı. Bu süreç hepimizi çok yıprattı fakat pes etmemekte tüm mesele... Ekrem İmamoğlu bu seçimin kazananıdır. Bunu sükunetle kabul etmek gerekiyor. İstiklal Marşımızın son mısraları şöyle biter: "Hakkıdır, hür yaşamış bayrağımın hürriyet;

Hakkıdır, Hakk’a tapan milletimin istiklal." 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir."  Milletin vermiş olduğu karara saygı duyulmalıdır. Aksi taktirde son 17 yıldır yapılan tüm seçimlerde kullanılan oylar tekrar en baştan en sona sayılsın. Bana göre en sağlıklı çözüm bu...

Ben, yumuşak (ğ) harfini nerelerde, nasıl kullanması gerektiğini dahi bilmeyen bir insanın İstanbul gibi büyülü bir kenti yönetmesinden yana değilim, nitekim halk, Binali Yıldırım'ı İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı olarak görmek istemiyor. "İş bilenin, kılıç kuşananındır." Bırakalım işi bilenler yapsın, Ekrem İmamoğlu bu bağlamda işi bilen, samimi, adaletli ve sevgi dolu bir insan, bırakın görevini yapsın ve ya 17 yıldır yapılmış olan tüm seçimlerde kullanılan tüm oylar tekrar en başından sayılsın.

Sevgiyle kalın.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI