Zeydan Başkanımıza İlk Önerimiz - SERAP ERBAY

2 Nisan 2019 Salı

Öncelikle Zeydan Başkanımızı başarısından dolayı tebrik ediyorum. Kendisini destekleyen bir vatandaş olarak bu sonuç beni çok mutlu etti.

Zeydan Karalar'a ilk önerimiz "Devlet Bahçeli" köprüsünün adı "Mustafa Kemal Atatürk" olsun. Bu güzel fikrin babası olan değerli dostumuz Murat Uluçay'a teşekkür ediyorum. Bu fikri çok beğendim ve yapılacak olan yeni köprüye en çok yakışacak isim olduğunu düşünüyor ve Zeydan Başkanımıza buradan öneride bulunuyorum. Önerimizi dikkate almasını gönülden arzu ediyorum. 31 Mart Yerel Seçimleri bitti; artık çalışma ve hizmet etme zamanı...

Adana ortasından nehir geçen ender şehirlerden biridir, bu nehir Adana'mızın incisi, Adana'mızın gerdanlığıdır. Nehir kenarları ve Adana'nın bir çok bölgesinin ciddi bakıma ve yenilenmeye ihtiyacı vardır. Adana Türkiye'nin en fazla göç alan şehirlerinden biridir. Adana'da baskın bir kültür oluşmadığı için göç sonucu bu şehre yerleşen insanlar kendi kültürlerini sürdürmeye devam etmişlerdir. Öncelikle Adana olarak baskın ve eğitici bir kültür oluşması için mücadele etmeliyiz. Ben bir vatandaş olarak, dünyanın inşa edilen ve hala kullanılan ilk köprüsü olan Taş Köprü'nün üzerinde zurnacılık ve işportacılık yapılmasından hoşlanmıyorum. Benim görmek istediğim, adına ve tarihine yakışır bir köprü görüntüsü oluşturmaktır. Zeydan Başkanımız bu önerilerimizi dikkate alır ise çok mutlu oluruz. Tekrar başarısından dolayı kendisini tebrik ediyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI