MURAT SANCAK'I ANLAMAK - Tanır Emre Üzelgeçici

14 Ocak 2020 Salı

Geçtiğimiz hafta Adana Demirspor Antalya Kampı programına katılma keyfini yaşadım. Sueno Otel’de Demirspor-Galatasaray maçını canlı canlı izlemek zaten ayrı bir şey oldu benim için. Kamp alanında Demirspor antrenmanını izlerken Başkan Murat Sancak ile bir araya geldik. Elbette ki konumuz tepeden tırnağa Demirspor idi... Sohbetin dibine dibine indik. Demirspor sevdalısı Başkan Sancak, gelecek ile ilgili umutlar verirken, bir yandan da sitemliydi.

Siteminde de sonuna kadar haklıydı. Adanalı işadamlarının, sivil toplum örgütlerinin takımlarına sahip çıkmadığından dem vurdu. Haklıydı… Sahipsiz kalan Demirspor’a taaaa İstanbul'dan gelip sahiplenmiş ve destek görememiş biri olarak konuştu. Gözlerinde ki ışıltı her şeye rağmen görülmeye değerdi. Futbolcularla tek tek selamlaştı, şakalar yapıp moral verdi. Her zaman olduğu gibi mütevazi kişiliği yine ortadaydı. Aynı keza yola beraber çıktığı yol arkadaşlarından olan Metin Korkmaz'da onun gibi göz dolduruyordu.

Keyifle devam eden sohbetimiz hiç bitmesin istedim. Çünkü bir Adanalı olarak gururlanacağım bir kulüp Başkanıyla berberdim. Onu tanımak için onu dinlemek ve onu anlamak gerektiğini gördüm. Ve bir kez daha geleceğe yönelik umutlarım yeşermişti. Bu sohbetten sonra asla karamsarlığa yer vermemem gerektiğini gördüm. Karşılıksız sevgi bu olsa gerekti.

Hani değinmeden edemeyeceğim. Biz ne başkanlar gördük. Geldiler yediler, içtiler reklamlarını yapıp, istediklerini aldıktan sonra geriye dönüp bakmadan gittiler.

Bu bağlamda buradan seslenmek istiyorum: Demirspor ve Adana için büyük bir şans olan Başkan Sancak'a dolayısıyla Demirspor’a sahip çıkalım. Haydi, Adana’m bu güzel yürekli adamı, bu yolda yalnız bırakmayalım. Çünkü başka Demirspor yok ve bir Murat Sancak daha Adana'ya gelmez. Önümüze kadar gelen bu fırsatı değerlendirelim. Ne dersiniz...

Şimdi ayağa kalkma zaman değil mi ?.. Haydi Adana’m... 

Kenetlenelim ve Ulu Çınarı hak ettiği yerlerde görmek için desteğimizi verelim.
Verelim ki bu kadar emek bu kadar para boşa gitmesin.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI