CEYHAN TİCARET BORSASI MECLİS BAŞKANI - Yalçın Öcal

18 Temmuz 2019 Perşembe

                                                                                      MUSTAFA AYDAR
                                                     CEYHAN TİCARET BORSASI MECLİS BAŞKANI
Gazetemizden arkadaşlarımızla gittiğimiz Ceyhan’da Belediye Başkanımız KADİR AYDAR ile yapacağımız röportajı, makam odasındaki yoğunluk üzerine başka bir güne ertelemiştik. Ama o gün Başkanımızın ailesinin ticari tesislerinde, Ticaret Borsası Meclis Başkanı olan Babası; Pardon Abisi ile karşılaştık ve tanıştık, üzerine üstlük küçük kardeşi CANER AYDAR ile de görüştük.
Gazetemizin sahibi TANIR EMRE ÜZELGEÇİCİ nin bir vesile ile geçmişte Ceyhan da iki yıl geçirmişliği var. Ve o devrede tanıştığı Sayın MUSTAFA AYDAR ile büyük sevgi ve muhabbetlerine de şahit olduğumuz bu Ceyhan ziyaretinde, MUSTAFA AYDAR’ ın efsanevi kişiliğini ve büyük bir Türkiye aşığı ve değeri olduğunu görmüş olduk.
Sevgili okurlar, bu yaşımızla ve bu kişiliğimizle çok insanlarla olan muhabbetimiz ve diyalogumuz esnasında şahit olmadığımız ve eşine ender rastlanan bir şahsiyetten bahsediyorum size. İnanın; Olgun, münevver, seçkin ve etkin bir Ceyhanlı ile karşılaştığımız o gün evlatlarını nasıl yetiştirdiğini, dürüstlüğün ve itibarlı bir insan profilini karşımıza çıkaran bu mutlu tesadüf, Ülkem adına, beni oldukça mutlu etmiştir.
MUSTAFA AYDAR, Ceyhan’ ın genç ama itibarlı bir girişimcisi ve Ünlü bir iş adamı. Görüşmemiz esnasında oradaki sohbet ve kişiler ile ilgili diyalog,  Zaten size bunu gösteriyor.  Çevresindeki arkadaşlarından da bunu anlayabiliyorsunuz. O kadar yoğun politikanın içinde olmasına rağmen onu sarmalayan, mertlik, dürüstlük ve dobralık ile donanmış insanlar, sizi daraltmıyor, aksine gönül rahatlığıyla görüşüp, konuşabiliyorsunuz.
Ben kendisine bir saat içerisinde ki görüşmemizle, hayranlık derecesinde sevgi saygı duydum ve sürekli görüşmek üzere kararlaştık.
                                                                          KADİR AYDAR
                                                              CEYHAN BELEDİYE BAŞKANI
Gazetemizin Sahibi TANIR EMRE ÜZELGEÇİCİ’ nin randevusuyla gittiğimiz Ceyhan da, makamda ki yoğunluktan dolayı, AYDAR Ailesinin iş merkezinde, Ceyhan Belediye Başkanımız KADİR AYDAR ile KAMELYA altında oturarak küçük bir röportaj yapıldı.  Yazı işleri müdürümüz, MEHMET ŞAHİN’ nin yaptığı bu mini röportaj, daha sonra Adana’da geniş bir röportaj ile tamamlanacak…
Ceyhan Belediye Başkanımızın ailesini de tanıma fırsatı bulduğumuz bu ziyarette, AYDAR Ailesinin Ceyhan’da ne kadar sevilen bir aile olduğunu da görmüş olduk. 
Ayrıca KADİR AYDAR’ ın bu genç yaşta ki başarısı, oldukça dikkat çekici bir övgüye değerdir tabi ki…
Hayran olduğum bu aileyi tümüyle kutluyor ve saygılarımı gönderiyorum…
                                                                          CANER AYDAR 
                                             ÖZTAŞ MÜT. TAŞ. TİC. LTD. ŞTİ. GENEL MÜDÜR
Ceyhan’da karşılaştığım sürprizlerden başka bir tanesi de, CANER AYDAR. Efendim, müzikle uğraştığım yıllarda, Allah uzun ömür versin EROL SAYAN hocamız, besteleri için derdi ki; Elimde daha güzeli olmadan, bir bestemi dinleyicilerin önüne çıkarmam.
Evet, küçük oğul CANER AYDAR ile de tanışınca, MUSTAFA AYDAR’ a daha büyük saygı duydum. Zira Küçük oğulda, Üniversiteyi bitirdikten sonra, hemen Genel müdür olarak ÖZTAŞ isimli şirketlerinin başına getirilmiş ve ailede hiçbir şekilde boş olan bir insan yok. Yarınlara hazırlanan ve Ülke hizmetine kendisini adamış bir ailenin ferdi olarak yetiştiriliyorlar işte o efsane Baba tarafından…
İnanın, Ülkemde, Adana da her aileyi böylesine yarınlara hazırlık içinde görebilmenin heyecanı ve muştusu içindeyim.
AYDAR Ailesi başta MUSTAFA AYDAR ve tüm evlatlarının Memleket ve Devlet hizmetine amade bir şekilde yetişmesi ve yetiştirilmesi, bu değerli aileyi benim gözümde oldukça saygınlaştırdı. 
Yarınlarda nereden biliriz ki, abisi Ceyhan Belediye Başkanı KADİR AYDAR gibi, CANER AYDAR bir milletvekili, bir Bakan olarak bu Devlete ve millete hizmet etmesin?
Ben, bunu şimdiden görür gibiyim. Allah bu değerli aileyi Türkiye’ye bağışlasın ve sağlıkla, sıhhatle var etsin…

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI