DİLARA ERYİĞİT - Yalçın Öcal

28 Haziran 2019 Cuma

                                                     PSİKOLOG DİLARA ERYİĞİT

Lisans eğitimimi; Maltepe Üniversitesi İngilizce Psikoloji Bölümü’nde, tam başarı bursuyla sürdürüp bölümden onur derecesiyle mezun oldum. Öğrenciliğim boyunca;
 Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Doğa Koleji ve çeşitli özel danışmanlık merkezlerinde stajyer psikologluk; Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’nda gönüllülük yapma şansına ulaştım. Lisans eğitimimin son yılında, Türk Psikologlar Derneği’nden aldığım eğitimler aracılığıyla Denver testi ve MMPI testinin uygulayıcısı haline geldim. Psikoloji lisans eğitimimin ardından;
 Marmara Üniversitesi’nde katıldığım Aile Danışmanlığı programı sonucu, AİLE DANIŞMANI unvanına sahip oldum. Nilüfer Devecigil eğitmenliğinde;
 Family Psychological Services (FPS) tarafından onaylı, Deneyimsel Oyun Terapisi eğitimine katıldım. Bunlara ek olarak, eğitim psikolojisine duyduğum ilgiden dolayı, Kocaeli Üniversitesi’nde katıldığım programla Öğrenci Danışmanı oldum.
 Academy of Cognitive Therapy onaylı olan Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimime; BDPD’de (Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği) halen devam ediyor ve Atatürk Caddesindeki ofisimde danışmanlık hizmeti veriyorum.
Efendim görüyor musunuz, Adana’mız ne değerli uzmanlar yetiştiriyor.
Ben şahsen bu değerlerimizle gurur duyuyorum ve Kentimizi üç-beş adım daha ileriye götürecek bu çocuklarımız.
Ben adresini ve telefonunu da sizlere yazıyorum. Belki aramanız gerekecektir bu psikoloğumuzun adresi;
Adres Atatürk Caddesi Mimar semih Rüstem iş merkezi Kat:9 SEYHAN/ADANA Tel: 0 533783 73 22- 0 322 99973 23

                                 NEVZAT ARDA İLVAN
Bu değerli küçüğüm, Kentimizin popüler isimlerinden RÜÇHAN İLVAN’ ın oğlu.
Allah esirgesin, yarınların bir büyük insanı. Babası Rüçhan Bey’ de onu aslanlar gibi yetiştiriyor ve topluma kazandırıyor.

NEVZAT ARDA İLVAN şimdiden Atatürk sevgi ve hayranlığıyla büyüyor. Bu sevgi ve hayranlık ona ileride çok büyük kapılar açacaktır şüphesiz.
Ama tabi ki liseden sonra mesleğini de seçecek ve Üniversite eğitimini ona göre yapacaktır.
O günleri heyecan ve sabırsızlıkla bekliyoruz NEVZAT ARDA İLVAN. Başarıların bitimsiz olsun değerli Adanalım…
                  

                            ŞU FOTOĞRAFSA BAKAR MISINIZ ?..
Değerli okurlarım şu fotoğrafa bakar mısınız; Bu fotoğrafı Beyaz evler Meslek yüksek okulunun önünde çektim. “Buraya park edilmez anlamına gelen dubaların halini görüyorsunuz.”
Dubaları bu hale getiren “Meslek yüksek okulunun öğrencileri değil. Kimler biliyor musunuz? İmtihana gelen öğrencilerin görgüsüz ve küstah velileri!
Devletin koyduğu dubaları nasılda ezmiş geçmişler. Hâlbuki 50 metre gitseler, orada park yeri var.
İnanın ne yazacağımı bilemiyorum değerli dostlarım. Böylesine büyük bir görgüsüzlük olamaz. Ankara ve İstanbul’da göremezsiniz böylesine küstahlıkları.
Değerli okuyucular burada tek suçlayacağım kimler biliyor musunuz? Hayâsızca ve fütursuzca bu “DUBALARIN” üzerinde ezip durarak çocuklarını bekleyen o zavallılar. Yazıklar olsun…  

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI