MURAT ULUSOY - Yalçın Öcal

23 Ağustos 2019 Cuma


 KURUÇEŞME KEÇİ ÇİFTLİĞİ

Nede olsa yeni ve inşaat halindeydi çiftlik, bizim gittiğimiz zaman. Ama ben onu yöneten genç insanlar; MURAT ULUSOY ve eşi BEYHAN ULUSOY Hanımefendiye, kendilerine ait bu süt ve peynir üretim merkezi çiftliklerinde,  bilimsel ve bedensel çalışmalarından dolayı hayran oldum. 
Kafamda ki ON Adanalıdan bir tanesi MURAT ULUSOY. Adana’ya yaptığı “WORK” çalışmalarıyla, en az bu kenti kendi branşlarında, 30-40 yıl ileriye taşımış bir genç iş insanları. Allahım esirgesin. Devletimiz, hükümetimiz Adana’yı ne kadar ihmal ederlerse etsinler, işte bu nesil ve bu gençler uçuracaklar çalışmalarıyla ve inovasyonları ile bu kenti…
Hatta uçurmaya başlamışlar bile… İnşaat halinde de olsa bir keçi çiftliği. Karaisalı yolunda SALBAŞ mevkiinde. SALBAŞ’ a girişte soldaki Benzin istasyonundan içeriye girince 500 metre ileride. Levhasını görürsünüz : “KURUÇEŞME ÇİFTLİĞİ” nin.

Yüzlerce “HALEP KEÇİSİ” ni, bilimsel bir çalışma yaparak bir araya getirmişler. Ve onlara tamamen “YEŞİL OT” Yedirerek çok daha verimli bir hale getiriyorlar…
Baba VELİ ULUSOY’ un her günkü kontrolleriyle daha bir önem arz eder duruma geliyor bu çiftlikte ki çalışmalar.
 Bölgenin hayvanları olma özelliğini taşıyan: HALEP KEÇİLERİ, otlardaki yerel olma yani “FLORASINI TANIYAN” özelliklerini, verdikleri süt kalitesiyle ortaya koymaktadırlar. 
Bu sütlerden elde edilen Peynirler ve Dondurmalar Hem Adananın hem de Ülkemizin önemli şarküterilerinde; KAPRA Markasıyla, “BASMA PEYNİRLER” ve KETÇİ ismiyle yapılan “MARAŞ DONDURMALARI” kalitesiyle satılmaya başlamış bile.

Adana’mızın önemli iş insanlarından VELİ ULUSOY, her iki evladını; Tekstil de MEHMET ULUSOY’ u, ve Özel çiftçilik konusunda; MURAT ULUSOY ’u Üniversite eğitimlerinden sonra, branşlarında uzmanlaştırarak, Kentimizin çok önemli işletmelerini kurdurmuş. Bu işletmeleri vizyon sahibi iki oğluna emanet etmesinden daha büyük bir vatanseverlik olabilir mi?
MURAT ULUSOY ve Eşi BEYHAN ULUSOY birlikte plan ve programlarını yaparak çiftliğin en küçük detaylarını dahi hesaplıyorlar. Zira bu iş,  bir gönül işi. Sevmeden yapılmaz ve uğraşılmaz bu zorluklarla… Bizde gerek MURAT ULUSOY ve eşi BEYHAN ULUSOY’ u Tebrik ediyoruz tüm bu zor şartlarda ki çalışmalarından, başarılarından dolayı. Ve de böylesine bir marka ve ürünü Adana’mıza kazandırdıkları Kent ekonomisine “Katma Değer kazandırdıkları için… 
 
                                          DOKTOR YAŞAR ERGÖREN- HÜLYA ERGÖREN

Doktor YAŞAR ERGÖREN sanki emekliliğini yaşıyor. Uzun zamandan beri eşi Hülya ERGÖREN ile birlikte sanki Dünya’yı dolaşıyor. 
Mutlular mı? Mutlular. Ve her hafta; Avrupa veya uzak doğudan bir şehir ya da bir mekan seçip, orada, nerede akşam orada sabah, gönüllerince gezip eğleniyorlar.
Helal olsun hocam helal olsun Hülya Hanım. Yaşam bu işte! Yıllarca çalıştınız, biriktirdiniz, nereye gidecek bu birikimler.  En iyisi;  Gezmek, gülmek, eğlenmek.
                                    
                                                                       KUZEY YİĞİT

İnsanın özlediği anlar vardır; Çocuğuna, torununa veya en sevdiğine sarılmak ve onların havasını teneffüs etmektir bu özlemler. 
İşte KUZEY YİĞİT te benim öylesine çok sevdiğim Torunum. Oğlum MURAT YİĞİT ve BELGÜZAR YİĞİT’ in küçük oğulları. Büyük oğlumuz YİĞİTCAN YİĞİT ise, kendi halinde, asil beyefendi tarzı ile etrafında hayranlık uyandıran bir kişiliktedir...

Küçük evlat KUZEY YİĞİT ise, Azgın ve hırçın esen tayfunlar gibi. Hareketli ve çok sorularla sizi bayıltan bir yapıdan sonra, rahat hisseder kendisini. 
Sizin bu sorularla bayıldığınızı görmek, onda müthiş bir zevk oluşturur. Ve sizi meşgul eder hali, onu çok keyiflendirmiş olur.
Oğlum, Kuzeyim, biz seni böylede çok seviyoruz. Allah başarılarını bitimsiz ve daim etsin…
                                                
 
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI