ÖZLEM TÜRKDAĞLI - Yalçın Öcal

31 Mayıs 2019 Cuma


YAPI TREND MAGAZİN DERGİSİ

 ÖZLEM TÜRKDAĞLI, uzun yıllardan beri büyük bir mücadele vererek,  YAPI TREND dergini çıkartıyor ve bu güne kadar ki gayretleriyle de yaşattı ve büyüttü bu güzel dergisini.

Üstelik birazda sosyalleştirdi bu süre içinde. O güzel derginin bir parçası olarak da, işin zorluğunu gördüm ve yaşadım bir zamanlar ki birlikte çalışmalarımızla.

Kolay değil dergicilik. Önceleri haberleri ve fotoğrafları toplarsın bir ay boyunca. Sonra o haber ve fotoğraflarla ilgili röportajları ve konuları işlersin, verirsin sayfa düzenine. Bunlar yapılırken matbaa safhası ayrı bir aşama. Daha sonra derginin basılışı ve dağıtımı yapılır…

Dağıtım işi tam bir büyük zorluktur. İşin bu kısmını ne siz sorun, nede ben anlatayım. Tanışıyorsanız bir gün Özlem Hanım ile bir kahve içiminde o size anlatsın isterseniz.

Bu dört satırda anlattığım hareketler öyle kolay yapılamayacak hareketlerdir. Hele bir hanım için hiçte kolay değil. ÖZLEM TÜRKDAĞLI işte bu bütün zorlukları aşarak ve yanında, şimdilerde iki yardımcısı; TUBA KÖKSAL ve ZELİHA ÇOBAN İle bütün bu işlerle uğraşabilmektedir. Ayrıca ZELİHA ÇOBAN Hanım ise reklam ve yazı işlerinde yardımcısıdır.

Özellikle inşaat sektörünü kendine ana sektör olarak hedeflemiştir ÖZLEM TÜRKDAĞLI. Ama diğer iş kollarıyla da bir boşluk yaratmadan, iç içedir. Zira şimdilerde Magazin Trend dediğimiz bir türe sıçrama yaparak, hedef müşterilerinin yalnız işlerini değil de, eşlerini ve artık aile yaşantılarına kadar, onları evinde hanımıyla, çocuklarıyla ve tüm yaşantılarıyla fotoğraflayıp röportajlarıyla yazabilmektedir.

Zira onun okurları dergi içindeki patronları veya konu edilen kişileri her yönleriyle tanımak istemektedirler.

YAPI TREND DERGİSİ, gerek basımı ve gerekse içeriği ile gerçekten enfes bir dergi olarak karşımıza çıkarken bunda ÖZLEM TÜRKDAĞLI’ nın ve birlikte çalıştıkları arkadaşlarının emeklerini yadsımamak gerekmektedir. Zira yazımın başında da söylediğim gibi, bütün bu işleri toparlamak gibi bir iş kolay olmasa gerek. Hele bir hanım için.

Bu bakımdan ÖZLEM TÜRKDAĞLI’ nın çektiği zorluklara rağmen, Adana’mıza ve gelecekte civar illerimize faydalı olan ve olacak bu dergi, artık bana göre kurumsallaşmıştır.

 Ortada büyük bir gerçek var ki o da şudur, bu derginin varlığı ile tüm Adana iş ve sosyal yaşamını anlatması da ayrı bir tat ve lezzet. Bu itibarla ben gerçekten tebrik ediyorum ÖZLEM TÜRKDAĞLI ve ekibinde ki; TUBA KÖKSAL ve ZELİHA ÇOBANI…

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI